Tragické úmrtia a záhadné javy. 10 mrazivých hororov, ktoré sú vraj prekliate

10 kvalitných hororov, s ktorými sa spája niekoľko naozaj nepríjemných, mrazivých skutočných udalostí.

Zdroj: Ghost House Pictures / moviestillsdb.com

V hororovom žánri sme na nejaké prekliatia či paranormálne sily zvyknutí. Je však možné, že by niektoré filmy mohli byť naozaj prekliate? Mnoho ľudí si myslí, že rozhodne áno. Prinášame vám 10 skvelých snímok, s ktorými sa nesie povesť kliatby. Môžu za to tragické úmrtia, ale aj tajomné úkazy, ktoré sa počas nakrúcania údajne stali.

Exorcista

Kultový horor Williama Friedkina sprevádza povesť jedného z najlepších hororov všetkých čias. Okrem toho však niektorí tvrdili, že film je prekliaty, keďže počas natáčania sa štábu prihodilo niekoľko tajomných a tragických udalostí.

Kostol zo 16. storočia, ktorý stál oproti kinu, kde sa film premietal, bol v čase premiéry zasiahnutý bleskom. Herec Jack MacGowran krátko po skončení natáčania zomrel, rovnako ako aj minimálne ďalších 8 členov štábu. Pľac tiež v jeden deň spálil oheň. Neporušená ostala len izba postavy Regan (Laura Blair).

Prichádza Satan!

Aj Prichádza Satan! dnes už patrí k zaslúženým klasikám hororového žánru. Aj počas produkcie tohto filmu sa stalo niekoľko podivných vecí. Keď predstaviteľ hlavnej úlohy Gregory Peck a scenárista David Seltzer leteli na pľac, lietadlo zasiahol blesk.

Producenta Harveyho Bernharda takmer zasiahol blesk, keď prezeral lokácie v Ríme. Režisér Richard Donner sa stal obeťou dopravnej nehody (našťastie, vyviazol) a jeho hotel bol bombardovaný teroristickou skupinou IRA. Mrazivo pôsobí skutočnosť, že Gregory Peck takmer nastúpil do lietadla smerom do Izraela, kde sa nakrúcalo niekoľko scén. Lietadlo havarovalo a všetci pasažieri zahynuli.

A navyše, pracovníci špeciálnych efektov John Richardson a Liz Moore sa dostali do automobilovej nehody, pri ktorej Moore prišla o hlavu. Desivé je, že podobná scéna sa objavuje aj v samotnom filme.

Poltergeist

Poltergeist sa, zrejme, považuje vôbec za najprekliatejší film histórie. Spája sa s ním totiž neuveriteľné množstvo úmrtí hlavných hereckých predstaviteľov. Len krátko po skončení nakrúcania zomreli dve hlavné herečky Heather O‘Rourke a Dominique Dunne.

V zajatí démonov

Počas nakrúcania úspešného hororu od Jamesa Wana sa na pľaci údajne odohrávalo viacero záhadných vecí. Filmári museli bojovať s ohňom, ktorý takmer zničil celý pľac, herečka Vera Farmiga zase tvrdila, že sa na obrazovke jej počítača objavili zvláštne ryhy ako po pazúroch.

Pri premiére na Filipínach boli pre divákov k dispozícii dokonca aj katolícki kňazi, keďže viacero návštevníkov kina sa sťažovalo, že po pozretí filmu sa v ich okolí začali diať paranormálne javy.

Vrana

Legendárna komiksová adaptácia Vrana je dnes už právom kultovou záležitosťou. Film Alexa Proyasa vychádza z komiksu Jamesa O‘Barra. Ten ho vytvoril, aby sa vyrovnal so silnou osobnou tragédiou v podobe smrti jeho snúbenice, ktorú zrazil opitý vodič.

Tragédiám sa nevyhli ani filmári, ktorí museli bojovať s neočakávaným ohňom či zraneniami. Najznámejšou sa, samozrejme, stala tragická smrť Brandona Leeho, predstaviteľa hlavnej úlohy. Mal len 28 rokov.

V moci diabla

Aj na pľaci výborného exorcistického hororu V moci diabla, natočeného podľa skutočných udalostí, sa diali zvláštne veci. Tentokrát však neboli také drastické a tragické ako v prípade snímok vyššie. Predstaviteľka hlavnej úlohy Jennifer Carpenter však prezradila, že sa jej uprostred noci samé od seba opakovane zapínalo rádio.

Horor v Amityville

Obľúbená klasika z roku 1979 tiež vychádza zo skutočných udalostí. Manželia Lutzovci tvrdili, že v dome sídlia paranormálne sily. Dôkazom mali byť aj temné udalosti, ktoré sa tam stali ešte pred ich nasťahovaním.

Ronald DeFeo tam totiž o 3:15 ráno brutálne vyvraždil celú svoju rodinu. Filmový štáb sa následne počas práce na filme začal prebúdzať práve v túto hodinu. V blízkosti pľacu sa dokonca našla skutočná mŕtvola.

Rosemaryino dieťa

Počas nakrúcania geniálneho hororu Rosemaryino dieťa od Romana Polanského dostal producent William Castle výhražný list. Pisateľ ho obvinil z propagácie satanizmu a čarodejníctva a predpovedal mu, že zomrie počas dlhej a bolestivej choroby.

Mrazivé na tom je, že sa to naozaj splnilo. Castleove zdravie krátko po poslednej klapke začalo upadať a napokon zomrel na infarkt. Záhadným spôsobom zahynul aj skladateľ hudby k tomuto filmu, Krzysztof Komeda.

The Innkeepers

Horor The Innkeepers sa nakrúcal priamo na pôde hotela, v ktorom má údajne strašiť. Režisér Ti West sa vyjadril, že je skeptik a podobným veciam príliš neverí. Priznal však, že videl, ako sa dvere samé od seba zatvárajú, alebo ako sa televízia samovoľne zapína a vypína.

Podobné veci sa diali aj so svetlami. Predstaviteľka Sara Paxton mu zase uprostred noci vystrašene telefonovala, že je niekto v jej miestnosti.

Kliatba z temnôt

Kliatba z temnôt bola veľmi voľne inšpirovaná skutočnými udalosťami a nakrúcanie rozhodne nebolo bezproblémové. Príbeh sa točí okolo záhadnej drevenej škatule, ktorá má ukrývať démonického židovského ducha Dybbuka.

Predstaviteľ hlavnej úlohy Jeffrey Dean Morgan povedal, že keď začal študovať príbehy, ktoré sa viažu na túto škatuľu, začal byť poriadne vystrašený. Aby toho nebolo málo, na pľaci pravidelne praskali žiarovky, rozsvecovali sa svetlá a v jeden deň boli takmer všetky rekvizity zničené záhadným ohňom.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
134
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Akú hudbu počúvaš pri cvičení? Podľa vedcov by si mal venovať pozornosť aj klasike

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME