150-ročná maľba sa nedávno stala virálom. Ľudia si mysleli, že žena na nej drží smartfón

Bolo to však niečo celkom iné.

Zdroj: Wikimedia Commons

Žijeme v dobe mobilov. Odkedy telefón nezaberá celú miestnosť, nie je výsadou najbohatších a medzimestský hovor nestojí obličku a ešte trochu, sa stal prakticky našou súčasťou. Je predĺžením našej pravej ruky, náš kalendár, hodinky, budík, spoločník na dlhé, inak nudné chvíle na bielom tróne a zdroj prakticky všetkých informácií. Život bez neho je v tejto fáze už prakticky nepredstaviteľný.

Môžeš sa tváriť, že nie, ale si od neho závislý a často si kladieš otázku, ako sa ľudia v minulosti bez neho vôbec vedeli zaobísť. No je tu šanca, že nemuseli? Že aj stopäťdesiat rokov dozadu mali ľudia celý svet natlačený do malej plechovej krabičky, ktorú pohodlne nosili vo vrecku nohavíc? A že sa premávali po uliciach s hlavou sklonenou k obrazovke, ignorujúc okolitý svet ako taký?

Žena z 19. storočia s mobilom v ruke

Táto absurdná debata vzbĺkla po tom, čo internet obletela maľba z obdobia romantizmu od Ferdinanda Georgea Waldmüllera. Obraz rakúskeho maliara s názvom Očakávaná momentálne visí v mníchovskom múzeu Neue Pinakothek a presne tam si ho všimol aj Peter Russell. Respektíve si všimol, že zobrazuje skutočnosti až podozrivo moderné.

Obraz znázorňuje mladého muža, ktorý učupený v kroví s kvetom v ruke čaká, kým okolo neho prejde krásna slečna. Tá mu však nevenuje absolútne žiadnu pozornosť – hlavu má totiž sklonenú dole k niečomu, čo… vyzerá ako mobil?! „Len žena na Tinderi z Waldmüllerovej maľby z roku 1850,“ napísal Peter k svojmu príspevku na Twitteri.

Inkriminovaný „mobil“ bol nakoniec niečo celkom iné

Z toho sa stal čoskoro virál a, samozrejme, netrvalo dlho, kým ľudia zistili, že žena nedrží iPhone, ale čosi celkom iné. Pravdepodobne ide o knižku cirkevných piesní, ktoré boli v tom čase veľmi populárne. Tak či onak, mobil alebo nie, obraz je jasným dôkazom, že hoci sa doba mení a technológie sa neustále vyvíjajú, ľudia ako takí sa teda vôbec nezmenili.

Shutterstock

Zdroj: Planet_Pedro / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Skutočné príbehy zo zákulisia obľúbených filmov, ktorým nebudeš chcieť veriť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME