6 vecí, ktoré nás každú jeseň poriadne vyvedú z miery

Toto sú veci, ktoré na tomto ročnom období neznášame…

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

V Amerike je jeseň očividne obľúbené ročné obdobie a úprimne, bodaj by nie. Je to v podstate stále leto, len nemenovaná sieť kaviarní so zeleným logom zase zaradí do ponuky tekvicové latté a slečny od Kalifornie až po Maine sú z toho celé paf. Lenže na Slovensku to také ružové nie je.

Samozrejme, aj tu stále môžeš chodiť v crop topoch a žabkách, ale priprav sa na drastickú konfrontáciu s akútnym zápalom močových ciest. Krásne, nie? S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko bodov, prečo jeseň nie je práve z tých najkrajších období, lebo… teraz je presne ten čas, keď si potrebuješ ešte viac zopsuť náladu. Že? ŽE?!

1. Kratšie dni

Zazvoní ti budík a je tma. Rozlepíš oči (čo by v ideálnom svete bolo v tej istej chvíli ako bod číslo jedna, ale všetci vieme, kde je pravda) a je tma. Oblečieš sa a je tma. Potom zbehneš do práce, slnko na chvíľu postraší oblohu, vypáli zrenice jednému nešťastnému šoférovi, čo si naivne myslel, že v októbri nepotrebuje slnečné okuliare, a kým padla, tak čo?

Presne tak. Zase. Je. Tma. Ideálne podmienky na vznik jesennej únavy, ktorú, mimochodom, prežívaš celoročne, len teraz máš pre ňu ultra pekné pomenovanie. Chce sa ti spať od rána až do večera, v práci ledva držíš oči otvorené a po výdatnom obede bojuješ s chuťou poslať žiadosť na úrad práce a zalomiť rovno na klávesnici. Možno to nie je až taký zlý nápad…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Chrípkové obdobie

Na svete sú rôzni ľudia. Malí, veľkí, chudí, tuční, nízki či vysokí, bieli či bodkovaní, ale nikto, absolútne nikto nemá rád chrípkové obdobie. Keď sa ti na hlavu sype jedna povinnosť za druhou, to posledné, čo potrebuješ, je zvýšená teplota a hompáľajúci sa sopeľ, ktorý ti v chvíľke nepozornosti odkvecne rovno na klávesnicu. Fuj.

Počas globálnej pandémie to však naberá nový rozmer. Už pri prvých príznakoch ťa chytá panika a každým ďalším kýchnutím sa stupňuje. Jasné, keď sa na to celé pozrieš z racionálneho hľadiska, tvoj stav môže byť spôsobený skutočnosťou, že si sa v piatok večer zase nadrúzganý váľal vonku po zemi len v krátkom rukáve. Ale nie. Určite máš koronu.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Jesenné oblečenie

Jediná výhoda teplého oblečenia je to, že ti zakryje šunky. Inak nula bodov. Internet je obsypaný fotkami štýlových slečien v kabátoch a nízkych čižmičkách a teba by úprimne zaujímalo, z ktorej planéty prišli. Ty totiž nech robíš, čo robíš, stále vyzeráš ako zemiak krížený s panáčikom Michelin…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Treskúca zima

Na jeseň si z nás počasie robí dobrý deň. Ešte dva týždne dozadu si behal po vonku v tielku a krátkych nohaviciach, a teraz obalený v siedmich vrstvách ako cibuľa asi reálne umrzneš. Povyťahuješ všetky zimné veci, hrubé vetrovky, šále, čiapky a moľami prežraté roláky na ťažké časy… a potom príde babie leto. Lebo prečo by nie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Neustále prehánky

Dážď je pekná vec. Uprostred leta, keď sa človek potí aj vo vlastnej koži, si so zadkom prilepeným k starožitnej koženej sedačke mestskej hromadnej dopravy bližšie k samovznieteniu, ako keby si sa rozhodol kempovať uprostred Mordoru. Vtedy to dobre padne. Ale nie na jeseň, keď polhodinu čakáš na bus, ktorý uviazol kdesi v zápche, a nemáš ani dáždnik, ani kapucňu. Ale keď Iľko povedal, že nebude pršať…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Mudrlanti

Na Vianoce je prvý, čo si kreditkou a mačetou klčuje cestu do obchodného centra, prvý, čo ťa v duchu sviatkov lásky a pokoja predbehne pri pokladni, a prvý, čo si na Facebook capne trápnu fotku všetkého, čo dostal. Lebo to je normálne. Ale nedajbože mu povieš, že si chceš na Halloweena vyrezať tekvicu…

„Tak si choď bývať do Júesá, tu na Slovensku máme dušičky,“ frfle, zatiaľ čo v regáli hľadá najlacnejší kahanec, ktorý šmarí babke na machom obrastený hrob, na ktorom od minulých Dušičiek nebol. Aby sa nepovedalo. Prekvapenie, mudrlant. Človek je tvor komplexný – vie jeden deň páliť sviečky a na druhý deň sa ožrať v stupídnom kostýme Šípkovej Ruženky. Nie je to taká veda.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
51
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 momentov, keď ľudia nečakane natrafili na skutočne vzácne veci či prírodné javy (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME