6 vecí, ktoré si želáme úplne všetci, hoci to možno nepovieme nahlas

Každý chce počuť „ľúbim ťa“. Netvár sa, že ty nie.

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Konečne si ľahneš do postele, zavrieš oči a čo vidíš? Možno tú tragikomickú scénku z baru, keď sa ti desať rokov dozadu podarilo kompletne ogrcať lásku zo strednej a odvtedy ti to mozog predhadzuje vždy, keď na to vidí príležitosť. A možno niečo lepšie. Možno niečo, čo si veľmi želáš, a hoci to nepovieš nahlas, vôbec by si sa nebránil, keby to prišlo. S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko vecí, ktoré by to asi mohli byť. Nájdeš sa v nich?

1. Sloboda

Miestami máš pocit, že si prikovaný na mieste. Musíš chodiť do práce, aby si neskapal od hladu – nemôžeš si len tak zbaliť svojich päť slivák a odpratať sa preč. A, koniec-koncov, aj keby si mohol, nemáš na to peniaze. Dôležité je však uvedomiť si, že je to naozaj len to. Pocit. Žiješ v slobodnej zemi, nikto ťa nikde nedrží, a pokiaľ máš dve zdravé nohy a otvorené hranice (ha, tá irónia), tak si omnoho slobodnejší, ako si myslíš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Šťastie

Šťastie je relatívny pojem. Pre niekoho synonymom dobrej práce, milujúcej rodiny a bankového konta, ktoré nezíva prázdnotou, pre iného duševné rozpoloženie, ktoré je vždy o čosi bližšie k úsmevu ako k psychickému zrúteniu. Aj napriek tomu, že má tisíc podôb a naraziť naň možno prakticky kdekoľvek, majú ľudia pocit, že ho je akosi málo.

To je blbosť. Šťastia nie je málo, len s ním nevieme narábať. Myslíme si, že jedného dňa príde – keď si nájdeme tú lepšiu prácu, keď sa konečne udobríme s otcom, keď konečne zarobíme peniaze… pritom je tu. Stále je tu. Vždy tu bolo, vždy tu bude, a hoci to znie ako to najväčšie klišé na svete, keď sa naučíme vnímať ho aj v každodenných maličkostiach, zrazu budú tie práce a udobrenia úplne bezpredmetné.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Láska

Bez vody vydržíš tri dni, bez kyslíka asi tri minúty, ale bez lásky? Nič. Nula bodov – nemiluješ, zomrieš. Teda minimálne to sa nám snaží vsugerovať moderná popkultúra, ktorá robí z lásky ťažiskový bod celej našej existencie. Pritom tvoj život môže mať aj iný zmysel ako bezduché naháňanie sa za potenciálnymi partnermi.

Paradoxne, presne tí, čo ju hľadajú, na ňu väčšinou nie sú pripravení. Myslia si, že princ na bielom koni vyrieši všetky ich problémy, zrazu prinesie to, čo im celý život chýbalo. Lenže to sa deje len v rozprávkach. A my tu máme koronu, takže v rozprávke asi nie sme.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Zdravie

Zdravie. Čo iné si v tomto nečase želať, že? Nuž, niekedy len želanie nestačí, treba pre to niečo robiť… ale kolektívne môžeme uznať, že pretrhnúť sa práve nejdeme. Teraz nie je reč o idiotoch, čo nenosia rúška a lížu dosky verejných hajzľov, ale o nás, bežných smrteľníkoch. O náš, čo jeme blbosti, pijeme sladké bublinkové nápoje, fajčíme, chodíme spať po polnoci a potom sa ako idioti čudujeme, prečo nás každú chvíľu bolí hlava. No prečo asi…

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Peniaze

Internet je otapetovaný motivačnými citátmi, ktoré sa ti snažia predať ideu, že každý môže žiť ako prasa v žite. Aj ty, len sa musíš snažiť. Pravda je ale trochu menej ružová. Po prvé, svetom necirkuluje toľko peňazí, aby sme všetci mohli byť bohatí, a po druhé, nie každý má rovnaký východiskový bod.

Nie každý sa narodí do zabezpečenej rodiny, nie každý má rodičov, čo podporujú jeho sny, a nie každý má fyzické či intelektuálne predispozície na lukratívne pracovné ponuky. Čo s tým? Naučiť sa hospodáriť. A šetriť. Hovorí sa, že kto šetrí, má za tri, ale aspoň nebude musieť dva mesiace chodiť so spuchnutou hubou, lebo nemá na zubára. To znie ako celkom dobrý deal, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Všetko dohromady

A prečo nie? Veď snívať treba vo veľkom a žijeme len raz, tak nech to stojí za to. Len pamätaj, prosiť nestačí a pozitívny prístup si tiež môžeš strčiť, ak to pri ňom nielen začína, ale aj končí. Treba pohnúť zadkom, sem-tam aj rozumom a začať niečo robiť. Steve Jobs druhej generácie z teba asi nebude, ale „dobrý život“ môže mať aj iné podoby.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
29
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa na internete podelili o úspechy, za ktoré sú na seba najviac hrdí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME