9 knižných noviniek, ktoré sa v máji objavia v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Zdroj: Albatros Media, IKAR

Vyzerá to tak, že sme na dobrej ceste, aby sa naše životy pomaly, ale isto začali znova uberať „správnym“ smerom. Prísne zákazy sa postupne zmierňujú a konečne máme po nekonečných mesiacoch karanténneho života trocha viac voľnosti.

Ak si vášnivý knihomoľ, už nemusíš iba brázdiť weby online kníhkupectiev – po novom máš možnosť prísť do vybraných kamenných predajní a vybrať si nejakú zaujímavú knihu aj osobne, čo ti určite zlepší náladu. V máji sa na pultoch kníhkupectiev objavia aj tieto zaujímavé tituly:

1. Nele Neuhaus – Deň matiek (5.5.2020)

Keď si milovníkom kriminálnych príbehov, mohla by ťa zaujať najnovšia detektívka Deň matiek od „kráľovnej nemeckej detektívky“ Nele Neuhaus, ktorá sa považuje za dôstojnú pokračovateľku Agathy Christie. Licencie na preklad jej kníh zakúpilo 31 krajín a len v Nemecku sa predalo vyše 10 miliónov výtlačkov.

V opustenej fabrike sa nájde mŕtvola niekdajšieho majiteľa Theodora Reifenratha. Pri obhliadke domu a záhrady objavia vyšetrovatelia v koterci zúboženého psa rozhádzané ľudské kosti. Theodor žil osamelo v ústraní, odkedy pred dvadsiatimi rokmi bez stopy zmizla jeho žena. Nikto však neverí, že by mohol byť sériovým vrahom.

Súdny lekár identifikoval niektoré obete zo psieho koterca, ktoré zavraždili už pred rokmi – boli to ženy a všetky zmizli počas niektorej nedele v máji. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že vrah je na slobode a vyhliadol si ďalšiu obeť, keďže máj sa opäť blíži…

TATRAN

2. Lucinda Riley – Motýlia izba (7.5.2020)

Keďže je máj „lásky čas“, nesmie v našom výbere chýbať ani zaláskovaná novinka pre všetky romantické duše. Je ňou ľúbostný román Motýlia izba od Lucindy Riley, jednej z najlepších autoriek historických rodinných príbehov.

Posy Montagueová prežila idylické detstvo v starobylom rodinnom sídle v Suffolku. Teraz sa blíži k sedemdesiatke a stojí pred najťažším rozhodnutím svojho života – napriek tomu, že každý kút vily Admirál je plný krásnych spomienok, sídlo pomaly chátra a Posy si uvedomuje, že nastal čas, aby ho predala.

Zrazu sa zjaví jej prvá láska Freddie, ktorý ju pred päťdesiatimi rokmi bez vysvetlenia opustil a teraz sa znovu uchádza o jej priazeň. Posy sa zmieta v protichodných pocitoch, trápi sa kvôli synom a netuší, že pred ňou Freddie skrýva zničujúce tajomstvo.

Niekedy sú ľudia nevinnými obeťami okolností, ktoré nemôžu ovplyvniť. Majú sa dozvedieť pravdu, alebo je povinnosťou tých, čo ich milujú, aby ich toho poznania ušetrili?

TATRAN

3. Steve Murphy, Peña Javier – Lov na Pabla Escobara (12.5.2020)

Predpokladáme, že ti narkobaróna Pabla Escobara nemusíme predstavovať. Ak sa ti o ňom ešte nedostala do rúk žiadna kniha, pravdepodobne si aspoň zahliadol seriál Narcos, ktorý pred časom obletel svet.

Tento mesiac si môžeš svoje poznatky o ňom doplniť aj z biografickej novinky Lov na Pabla EscobaraAko sme stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete, v ktorej agenti kolumbijsko-amerického pátracieho oddielu Bloque de Búsqueda Steve Murphy a Javier Peña osobne prezradili, ako sa podieľali na stíhaní najhľadanejšieho zločinca.

Vyrozprávali priebeh ich životných ciest, od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne, kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám, ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku.

Knihu Lov na Pabla Escobara si teraz môžeš objednať s 20 % zľavou.
IKAR

4. Jørn Lier Horst – Zlo (14.5.2020)

Jørn Lier Horst patrí medzi absolútnu špičku spisovateľov severského krimi. Vôbec sa nečudujeme, keďže je „z fachu“ – až donedávna pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku a študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Novinka Zlo je podľa zahraničných recenzií jeho doteraz najlepšia kniha, takže sa máš na čo tešiť.

Rozštvrtené telo mladého dievčaťa, ktoré objaví náhodný turista v lese, neveští nič dobré. Bola totiž zavraždená rovnakým spôsobom ako obete brutálneho sériového vraha Toma Kerra. Ten však sedí už štvrtý rok vo väzení. Zabil ju azda jeho pomocník, muž, ktorého nikdy nevypátrali a ktorého novinári nazvali Ten druhý?

Približne v tom čase sa Kerr s policajnou eskortou vydávajú na polostrov Eftang, kde údajne zakopal jednu zo svojich obetí. Začína sa akcia, ktorá preverí fyzické aj psychické limity vyšetrovateľov. Ten druhý im uniká a pohráva sa s nimi. Jeho jedinou motiváciou je zlo a je odhodlaný spôsobovať utrpenie, až kým ho nezastavia.

PREMEDIA

5. Gill Sims – Prečo má mama všetko v…! (15.5.2020)

Po knižných hitoch Prečo mama pije? a Prečo mama nadáva? pripravila autorka Gill Sims pre všetky normálne matky ďalšiu skvelú knihu, ktorá zaručene pobaví a prinúti (hlavne čitateľky) k úsmevu počas celého čítania – a to aj v prípade, že ešte nemáš vlastné deti.

Mama sníva o osobitej vidieckej chalúpke s dverami obrastenými ružami a so zhovorčivými sliepkami v záhrade. No život, ako vždy, neubieha podľa jej predstáv. Okrem mlčiacich sliepok a ostrého tŕnia na ružiach vyrástli zo vzácnych zlatíčok desiví tínedžeri, ktorí celé dni a noci trávia na Snapchate, bezcieľne sa pofľakujú po neveľkej chalupe a komunikujú výhradne vrčaním.

V dome stále chýba mlieko a nenásytný Peter v momente zhltne každé jedlo, ktoré sa ocitne v jeho zornom poli. Podarí sa mamičke nájsť si aspoň chvíľu pre seba a užiť si ju? Obzvlášť teraz, keď sa presťahovala od manžela a na všetky problémy ostala sama? Ak chceš vedieť, či nájde konečne spôsob, ako mať všetko v ****, venuj jedno poobedie tejto knihe.

Knihu Prečo má mama všetko v…! si teraz môžeš objednať s 15 % zľavou.
ALBATROS MEDIA

6. Vi Keeland – Nemali by sme (19.5.2020)

Keď už sme spomínali máj – lásky čas, tak ti s radosťou oznamujeme, že vydavateľstvá nemysleli len na beznádejné romantičky, ale aj na ženy s trocha triezvejším pohľadom, ktoré si namiesto presladených správ a klišé skutkov radšej spestria deň sarkazmom a drzým podpichovaním.

Ide o novinku Nemali by sme od autorky Vi Keeland, ktorá je v súčasnosti medzi čitateľkami new adult literatúry veľmi obľúbená.

„Medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenká hranica, ktorú by sme nemali prekročiť. Hej, nemali by sme… ale balansovať nad priepasťou je niekedy také zábavné!“

Bennet Fox mi do života vstúpil v jedno nepríjemné pondelkové ráno. Meškala som v prvý deň do práce – do novej práce, o ktorú som mala teraz pre nečakanú fúziu bojovať. Na upevnení svojej pozície vo firme som pritom drela osem rokov.

Vo výťahu som stretla neskutočne príťažlivého chlapa. To mi trochu zlepšilo náladu. Pri vystupovaní z výťahu na mňa pozrel takým žeravým pohľadom, až ma zalial rumenec.

Možno má tá fúzia predsa len svoje výhody. Tak sa mi to aspoň zdalo, kým som nevkročila do šéfovej kancelárie a nespoznala svojho konkurenta. Z chlapa vo výťahu sa razom stal môj úhlavný nepriateľ. A ten žeravý pohľad? Ani zďaleka nešlo o príťažlivosť – videl, ako som mu poškodila auto, a nevedel sa dočkať, kedy ma zničí.

Knihu Nemali by sme si teraz môžeš objednať s 20 % zľavou.
IKAR

7. Mari Jungstedt – Nevidený (20.5.2020)

Tento mesiac praje detektívkam, obzvlášť tým severským. Aj keď sa ti možno zdá, že ich vychádza veľa, uisťujeme ťa, že až im vďaka ich osobitému čaru prídeš na chuť, nebudeš sa ich vedieť nabažiť.

Sľubne vyzerajúcou novinkou je aj prvá časť úspešnej série od švédskej autorky Mari Jungstedt – kniha Nevidený – o komisárovi Andersovi Knutasovi a Karin Jacobssonovej, ktorí v gotlandskej idyle vyšetrujú záhadné vraždy.

Gotlandské skoré leto je v najkrajšom rozpuku, blížia sa prázdniny a turistická sezóna. Helena a Per usporiadajú vo svojom letnom domčeku každoročný večierok, ktorý sa však končí žiarlivou hádkou. Helena sa neskôr vyberie na prechádzku a ráno ju nájdu na pláži zavraždenú.

Krátko nato sa nájde mŕtvola druhej mladej ženy. Medzi obyvateľmi ostrova a prichádzajúcimi letnými hosťami sa šíri panika. Polícia vo Visby chce chytiť páchateľa ešte pred turistickou sezónou a prv ako vrah znova udrie.

Knihu Nevidený si môžeš objednať tu.
SLOVART

8. Donna Tartt – Tajný príbeh (27.5.2020)

Autorka Donna Tartt sa u nás (a celkovo aj vo svete) preslávila bestsellerom Stehlík, ktorý dostal minulý rok aj filmovú podobu, kde v hlavnej úlohe zahviezdil Ansel Elgort. Tentokrát sa v našich kníhkupectvách objaví autorkin strhujúci debut Tajný príbeh.

Táto kniha predstavuje úprimnú spoveď hlavného hrdinu Richarda Papena, ktorý sa v spomienkach vracia do svojich študentských rokov na malej vermontskej univerzite, kde našiel taký životný štýl, po akom vždy túžil. Prenikne do skupiny bohatých a svetáckych študentov, ktorých si charizmatický profesor klasických jazykov vybral do svojho seminára.

Richard, očarený novými priateľmi, vo svojej zaslepenosti netuší, že spáchali zločin, hoci sa mu to stalo takmer pred očami.

Knihu Tajný príbeh si môžeš objednať tu.
SLOVART

9. Kerstin Gier – Drahokamy 2: Modrá ako zafír (29.5.2020)

Ak máš chuť na nejakú príjemnú oddychovku, pri ktorej zabudneš na všetky povinnosti, siahni po tejto lovestory – pokračovaní série Drahokamy od autorky Kerstin Gier. Tento romantický, vtipný a jedinečný príbeh uchvátil mnoho čitateľov po celom svete, a my dúfame, že nebudeš výnimkou.

Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet alebo ako sa naučiť menuet. A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!

Keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič.

Knihu Drahokamy 2: Modrá ako zafír si teraz môžeš objednať s 15 % zľavou.
ALBATROS MEDIA

Ako vidíš, aj tento mesiac si dali vydavateľstvá záležať na tom, aby ti umožnili prežiť plnohodnotný čitateľský zážitok. Či sa rozhodneš pre mrazivý triler, očarujúce fantasy, jarnú romantiku alebo mierne šteklivú erotiku, je len na tebe. Nám nezostáva nič iné, než ti popriať príjemné čítanie. 🙂

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Syn Elona Muska sa volá X Æ A-12. Toto podľa rodičov meno znamená


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME