AKTUÁLNE: Slovensko získalo pod svoju správu exotický ostrov v Tichomorí

Vynikajúca správa pre všetkých cestovateľov a podnikateľov.

Zdroj: EMEFKA

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Slovensko získalo svoj vlastný kus exotického raja! Zdroje z ministerstva zahraničných vecí potvrdili, že Slovensko kúpilo tichomorský ostrov Raiatea, ktorý bol doteraz pod francúzskou vládou.

Výhodný obchod

V stredu francúzsky premiér Jean Castex podpísal dekrét, ktorým správu nad ostrovom predal Slovenskej republike. Výhodný obchod vyšiel slovenskú stranu len na 6,9 miliardy eur. Skvelá cena za deviaty slovenský kraj!

profimedia

Francúzski poslanci predaj schválili jednohlasne

Raiatea je jedným z významnejších ostrovov Francúzskej Polynézie. Na 67,7 km² žije niečo cez 10-tisíc ľudí. Pilierom miestneho hospodárstva je pestovanie plodín ako vanilka, kokosový orech a ananás, čo nepochybne ocenia všetci slovenskí maškrtníci. Obyvateľstvo tvorí mnohonárodnostná zmes zo všetkých kútov niekdajšej francúzskej koloniálnej ríše.

EMEFKA

Nový slovenský kraj na mape

Rozumný krok v čase pandémie

Slovenská vláda nákup ostrova zdôvodňuje hlavne súčasnou pandémiou koronavírusu. Takýmto krokom bude umožnené Slovákom dopriať si exotickú dovolenku bez toho, aby museli opúšťať územie SR. Jednotné opatrenia uľahčia cestovanie a „noví Slováci“ sa môžu tešiť na plošné antigénové testovanie a paličky v nose.

Máme toho naozaj veľa spoločného!

Niekomu sa môže zdať, že taký vzdialený kus zeme sotva nájde spoločnú reč so Slovenskom, opak je však pravdou. V roku 1910 na Raiatea pôsobil Milan Rastislav Štefánik ako astronomický výskumník. Charizmatický Štefánik na obyvateľov zapôsobil natoľko, že mu udelili titul Mai’hua – veľká duša. Mai’hua je v miestnom folklóre niečo ako kráľ, avšak oproti európskemu titulu svetského vládcu má skôr duchovný charakter.

[email protected] commons

Generála Štefánika obyvateľom Raiatea dodnes pripomína pamätná tabuľa a letisko, ktoré nesie jeho meno

Raiatea žije futbalom a preto neprekvapí, že idolom tamojších detí je ďalší Slovák – Marek Hamšík. „Všetci sa veľmi tešíme na spoluprácu so Slovenskom a nadviazanie na odkaz veľkého Mai’huu,“ hodnotí nálady ostrovanov guvernér Jean-Rastislav Patutu. Slovenčina sa dokonca v miestnych školách vyučuje ako voliteľný predmet.

EMEFKA

Každá gazdiná z Raiatea miluje prípravu poctivých bryndzových halušiek. Obľúbenou prílohou je ananás alebo kokos

Aké sú ďalšie kroky slovenskej vlády?

Zdá sa, že integrovať tichomorský ostrov pod slovenskú správu bude oveľa jednoduchšie, ako by sme čakali. Nič ale netreba podceniť a vláda touto úlohou poverila špeciálnu medzirezortnú pracovnú skupinu, na ktorej čele stojí Dušan Konvička, námestník pre zahraničný obchod z ministerstva zahraničných vecí.

EMEFKA

Malí aj veľkí obchodníci sa pripravujú na príchod Slovákov

Aby sa Slováci cítili ako doma aj 16-tisíc kilometrov od Bratislavy, na Raiatea čoskoro pribudnú tabule so slovenskými zemepisnými názvami. Matica slovenská pripravuje súťaž, do ktorej budú môcť obyvatelia zasielať svoje návrhy pre slovenské názvy miest, riek a vrchov na ostrove Raiatea.

EMEFKA

Veľkú udalosť pripomína limitovaná edícia Tatratea

Na naplnenie koloniálnych ambícií sme čakali 100 rokov

Nebolo by to prvýkrát, čo si (Česko)Slovensko hľadalo svoje miesto pod tropickým slnkom. Počas mierových rokovaní po prvej svetovej vojne sa objavili hlasy volajúce po vytvorení československých zámorských kolónií. Nároky neboli realizovateľné hlavne z dôvodu, že ako malá vnútrozemská krajina by ČSR mala problém teritóriá kontrolovať.

EMEFKA

Miestna architektúra si adoptovala čičmanský vzor

Dnes, našťastie, žijeme v inej dobe. Pokrok v doprave a komunikácii „zmenšil svet“ a Slovensko je plne integrované do medzinárodných štruktúr. Vďaka rokovaniam, sprostredkovaným Európskou úniou, si Slovensko prenajalo časť prístavu v nemeckom Hamburgu, ktorý popri leteckom spojení priamo z Bratislavy poslúži ako hlavná brána pre zaoceánsky dopravný styk s Raiateou.

Predtým, ako nájdeš v kalendári termín pre dovolenku na novom slovenskom území, by bolo vhodné pozrieť sa na dnešný dátum. Redakcia EMEFKA ti praje príjemný Deň bláznov a veľa ostražitosti! 

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
22
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
187
Haha
Woow Woow
27
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Múzeá zdieľajú svoje najdesivejšie exponáty, ktoré ťa budú budiť zo sna


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME