BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca marec

Čo nového sa udialo vo svete memes?

Zdroj: Koláž EMEFKA

Čo nám priniesol marec? Mesiac sa niesol v znamení padania. Na naše ulice dopadali horúce lúče jarného slnka, padla Matovičova vláda, počet lodí prepravených cez Suezský prieplav padol na nulu a Američanom zasa padol prezident.

Aj v dnešnej časti BACK TO THE MEMES si predstavíme témy a formáty, ktoré najviac poznačili tvorbu memes v uplynulom mesiaci. V závere článku je anketa, v ktorej môže každý hlasovať za meme, ktoré ho najviac oslovilo. Najpopulárnejšie meme za každý mesiac postúpi do súboja o titul meme roka.

Seriál Slovania

Dňa 10. marca mal na TV Joj premiéru historicko-dobrodružný seriál Slovania. Dvanásťdielny seriál vznikol v spolupráci s ukrajinskými partnermi. Seriál Slovania sa odohráva v 6. – 7. storočí a obsahuje aj fantastické prvky.

V seriáli sa objavilo mnoho známych hereckých tvárí zo Slovenska, ale aj ich ukrajinských kolegov. Najviac pozornosti určite získal Dušan Cinkota ako Čarad. Názory na Slovanov sa rozchádzajú a seriál sa nemôže pochváliť lichotivými hodnoteniami. Aspoň memes stoja za to!

Posted by Martin PN on Friday, March 19, 2021

Bidenov pád

Už počas predvolebnej kampane sa ozývali hlasy, podľa ktorých demokratický kandidát Joe Biden nie je zdravotne spôsobilý viesť krajinu. Bidenovi sa viackrát stalo, že na verejnosti pôsobil veľmi zmätene a dezorientovane.

Napriek tomu Biden vo voľbách zvíťazil a vo veku 78 rokov sa stal najstarším novým prezidentom. Netrvalo dlho, aby opäť dodal materiál pre svojich neprajníkov. Pred nástupom na palubu Air Force One sa Biden krásne zrúbal na schodoch nie raz, ale hneď trikrát!

Vládna kríza

Otrasy zažila aj slovenská politická scéna a to aj bez toho, aby sa niekto vypleštil na schodoch. Neustále napätie vo vládnej koalícii (za ktorého vznik sú zodpovedné hlavne škriepky dvojice Matovič-Sulík) viedli k odstúpeniu šiestich ministrov.

Prezidentka Čaputová mala vďaka tomu o program postarané a prijímala jednu demisiu za druhou. Rozuzlenie krízy nastalo po tom, ako sa Igor Matovič vzdal premiérskej stoličky a prenechal ju svojmu straníckemu kolegovi Eduardovi Hegerovi, ktorý povedie novú vládu s čiastočnými personálnymi zmenami.

Loď Ever Given

Ak by sa niekto bál, že svetová ekonomika nekolabuje aj napriek pandémii koronavírusu, radosť mu určite spravila loď Ever Given. Štyristo metrov dlhá nákladná kontajnerová loď sa zasekla v Suezskom prieplave a šesť dní blokovala všetku dopravu.

Nejde o maličkosť – Suezský prieplav bol vyhĺbený, aby zbavil lode, pohybujúce sa medzi Európou a Áziou, potreby oboplávať celú Afriku. Vďaka tomu sa Suez stal jedným z najdôležitejších bodov námornej dopravy, cez ktorý prejde až 30 % obchodných lodí z celého sveta.

Loading

Ktoré z týchto memes je podľa teba najlepšie a zaslúži si titul Meme mesiaca?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:

Predchádzajúce časti seriálu Back to the memes nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Majiteľka reštaurácie vtipne reaguje na vymyslené negatívne recenzie zákazníkov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME