Brazílčanka sa narodila s prameňmi bielych vlasov. Vyzerá ako živá Cruella zo 101 dalmatíncov

Rovnakú odchýlku má aj mama malej Mayah.

Zdroj: Profimedia

Kultovú hranú aj animovanú disneyovku 101 dalmatíncov určite dobre poznáš. A ak si ju videl, iste si pamätáš aj na záporáčku Cruellu de Vil. Tá sa, okrem iného, vyznačovala aj originálnymi čiernobielymi vlasmi. A ako píše aj portál Metro, Cruella, zdá sa, našla svoju dvojníčku v podobe malej Brazílčanky Mayah.

2-ročné dievčatko sa totiž narodilo s parciálnym albinizmom (piebaldizmom). Ide o relatívne vzácnu genetickú odchýlku, ktorá spôsobuje, že menšie časti pokožky či vlasov sú výrazne bledšie. Piebaldizmus je dedičný a má ho aj Mayahina matka Talyta Youssef Aziz Vieira, jej starý otec, teta a bratranci. Talyta novinárom prezradila, že ako mladé dievča kvôli svojim bielym vlasom trpela nízkym sebavedomím. Zvykla si ich tak radšej zakrývať, aby sa nevystavovala posmechu.

Profimedia

Svoju dcéru učí zdravému sebavedomiu

Mayah ale vychováva v duchu, aby sa nebála akceptovať, aká skutočne je. Koniec-koncov, nájde sa aj veľa ľudí, ktorým biele pramene v čiernych vlasoch pripadajú mimoriadne štýlové. „Uvedomila som si, že som vďaka tomu špeciálna a originálna,“ povedala Talyta. „Takže chcem byť dobrým príkladom pre Mayah.“

Pravdaže, aj Talyta si rýchlo všimla, že ona a jej dcérka sa ponášajú na známu Cruellu z populárneho filmu. Neraz sa za ňu aj prezliekli, čím potešili a pobavili mnoho ľudí na sociálnych sieťach (na Instagrame ich sleduje 25-tisíc ľudí).

Profimedia

„Odvtedy, čo som začala zverejňovať fotky Mayah na internete, ľudia ju prirovnali ku Cruelle, Rogue z X-Men a k Anne z Ľadového kráľovstva,“ povedala Talyta. „Práve vtedy mi napadlo, že by bolo milé, ak by sme sa spoločne prezliekli za tieto postavy. Chcem, aby Mayah mala zábavné spomienky, týkajúce sa toho, ako vyzerá.“

Podotkla tiež, že sa jej na internete ozvalo mnoho ľudí, ktorí tiež disponujú nejakou vrodenou zvláštnosťou, a ďakovali jej, že im pomohla akceptovať sa takých, akí sú. Talyta povedala, že jej príde smutné, že ľudia svoje zvláštnosti skrývajú. „Sme krásni aj bez toho, aby sme museli byť všetci rovnakí,“ zdôraznila s tým, že by sme mali prijať to, „čo nás robí odlišnými“.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Už by si ich nespoznal. 20 extrémnych premien, ktoré si zaslúžia potlesk


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME