Jedlá, na ktorých si najradšej pochutnávali najhorší svetoví diktátori

Čo najviac chutilo najväčším diktátorom sveta?

Zdroj: © Shutterstock

Si to, čo ješ. Vraví sa, že to, čo konzumujeme, nás do istej miery ovplyvňuje. Sám dobre vieš, že ak si hladný, vieš byť na svoje okolie poriadne nepríjemný, a keď sa naješ až príliš, nič sa ti nechce a tvoj mozog prestáva úplne pracovať. A potom sú tu tvoje obľúbené jedlá, ktoré ti vedia vždy zdvihnúť náladu.   

Rovnako sú na tom aj slávni ľudia, o ktorých chúťkach bola napísaná kniha Večere diktátorov – sprievodca skazenými chúťkami tyranov od autoriek Victorie Clark a Melissy Scott. Istý svetový diktátor miloval KFC, iný zbožňoval kobrí guláš a ďalší si pochutnával na halucinogénnych korienkoch citlivky. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, o kom konkrétne pri týchto delikatesách hovoríme 

Mussolini zbožňoval cesnak a francúzsku gastronómiu považoval za nechutnú 

Obľúbené jedlo Benita Mussoliniho, vodcu talianskeho fašizmu, bol obyčajný šalát z cesnaku poliaty olivovým olejom a citrónovou šťavou. Francúzskymi jedlami opovrhoval a rád jedol spoločne s celou rodinou. Potrpel si na dochvíľnosť a jeho manželka a ich 5 detí ho museli vždy už čakať spoločne za jedným stolom. 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/sliced-garlic-clove-bulb-wicker-basket-282081980

Kim Čong-il miloval polievky zo žraločích plutiev a psov 

Bývalý severokórejský vodca, otec súčasného vodcu Kim Čong-una, si rád pochutnával na polievke zo žraločích plutiev, slanine a polievke zo psieho mäsa.

Vraj mu mali zabezpečiť mužnosť a dobré zdravie. A údajne bol aj najväčším svetovým konzumentom koňaku Hennessy. Okrem toho mu slúžila nemalá skupina žien, ktoré zabezpečovali, aby každé jedno zrniečko ryže pre diktátora bolo rovnakého tvaru, farby a veľkosti 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/chinese-royal-sharks-fin-soup-crab-194036072

Pol Pot, diktátor zodpovedný za smrť 2 miliónov Kambodžanov, si nechával pripravovať kobrí guláš 

Pol Pot obľuboval mäso z diviny, hadie mäso, čerstvé ovocie, brandy a čínske víno. Jeden z najväčších diktátorov 20. storočia si dopriaval lukulské hody, zatiaľ čo jeho ľud umieral od hladu. Obyčajní ľudia pracovali celé dni na poliach a smeli piť len vodu so zopár zrniečkami ryže.    

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/snake-head-fish-belly-pickle-mustard-1551838721

Adolf Hitler bol vegetarián a ku koncu života jedol iba zemiakovú kašu a vývar 

Hitler svoje vegetariánstvo spájal aj so svojou ideológiou. Okrem toho veril, že bezmäsitá strava by mu mala pomôcť v boji proti jeho chronickej zápche a vetrom. Ku koncu 2. svetovej vojny jedol už iba zemiakovú kašu a čistý vývar. Hitler mal aj skupinu 15 ochutnávačov, ktorí každé jedno jeho jedlo ochutnali, a ak do 45 minút nezomreli, Adolf mohol jesť bez strachu.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/mashed-potatoes-bowl-on-wooden-table-303901985

Stalin miloval tradičnú gruzínsku kuchyňu 

Stalin sa narodil v meste Gori, ktoré sa dnes nachádza na území Gruzínska, a miestne jedlo miloval. Hlavnými zložkami tradičnej gruzínskej gastronómie sú orechy, cesnak, slivky, granátové jablká a víno. Jedným z hlavných Stalinových kuchárov bol dokonca aj dedo súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina Spiridon Putin.    

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/food-on-table-georgian-cuisine-top-528048049

Bývalý ugandský diktátor bol vraj kanibalom 

Idi Amin miloval pečené kozie mäso, korene juky a pšeničný chlieb. Istú dobu zbožňoval všetko, čo patrilo k britskej kultúre, napríklad poobedňajší čaj. Amin veril, že pomaranče majú rovnaký účinok ako Viagra, a dokázal ich zjesť až 40 kusov denne.

Ako diktátor bol taký krutý, že sa o ňom vravievalo, že je kanibalom. Posledné roky života prežil v exile v Saudskej Arábii, kde si obľúbil pizzu a hotové jedlá z KFC.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/bangkok-thailand-february-6-2019-crispy-1308118378

Nicolae Ceaușescu mal rád vegetariánske lasagne a zeleninové šaláty 

Rumunský komunistický diktátor Ceaușescu si nechával servírovať vegetariánske lasagne poliate vajíčkom a smotanou, rumunského kapra v aspiku a grécky šalát so steakom. Bol známy aj ako veľký estét a ani na recepciách pred inými štátnikmi nemal problém nepekne naservírované jedlo hodiť o zem a odkopnúť ho tak ďaleko, ako to bolo možné.  

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/fish-aspic-on-white-background-40234612

Diktátor z Rovníkovej Guiney pil čaje s halucinogénnymi účinkami  

Francisco Macías Nguema rád pil čaje z konope a z halucinogénnych korienkov citlivky. Ďalšie stolovacie pravidlá verejnosti nie sú známe. Medzi ľuďmi sa však šírila neoverená informácia, že bol kanibalom a že lebky svojich obetí skladoval v chladničke 

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/cannabis-herbal-tea-marijuana-leaves-672090916

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
35
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
TikTok čelí miliardovej žalobe za zhromažďovanie citlivých dát detských používateľov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME