Knihu Čudná planéta, ktorá sa stala komiksovou senzáciou, si zamiluje každý fanúšik zábavy

Tri dôvody, prečo by si mal dať knihe šancu aj ty.

Zdroj: Mona Rose/EMEFKA

Knihy sú jednoznačne láska, no občas sme takí zaneprázdnení životom, že nám na ne nezostáva žiadny čas. Občas si prajeme, aby mal deň aspoň 48 hodín, aby sme postíhali prečítať všetky tie skvelé príbehy, ktoré nám neprečítané ležia na poličke. No keďže má deň iba 24 hodín a my častokrát nestíhame ani to, čo musíme, majú smolu a musia ísť bokom.

V takomto prípade sú však výbornou alternatívou komiksy. Okrem toho, že obsahujú kreatívne a často zvláštne, jedinečné či dychberúce kresby, idú vďaka svojmu rozsahu priamo k veci a neobsahujú zbytočnú vatu, vďaka čomu nám ich čítanie nezaberie veľa času. Jednou takou komiksovou jednohubkou je aj komiksová senzácia roka 2019Čudná planéta. Tento zábavný a veľmi ľudský komiks ponúka čitateľom celkom nový pohľad na svet v zmenenej perspektíve.

Mona Rose/EMEFKA

O autorovi:

Nathan W. Pyle je americký ilustrátor a autor komiksov Strange Planet (2019), Stranger Planet (2020), NYC Basic Tips and Etiquette a 99 Stories I Could Tell. Jeho prvý komiks Čudná planéta (Stranger Planet) vznikol vďaka popularite fenomenálneho komiksu, ktorý uverejnil na svojom Instagrame. Žije v New York City spolu so svojou manželkou Taylor.

O knihe:

Objavujte spolu so zvláštnymi bytosťami RADOSŤ, SMÚTOK, NÁPOJE, TVORY, PRÍRODU VONKU, PRÍRODU VNÚTRI.

Všetci sa považujeme za normálnych. Ale čo je normálne? Podľa autora komiksu Čudná planéta ľudia až takí normálni nie sú. Výsledkom je nekompromisná pravda o nezmyselnosti ľudského správania, ale predovšetkým neuveriteľne zábavné čítanie.

Nathan W. Pyle sa inšpiroval svetom, ktorý všetci dobre poznáme, a obrátil ho hore nohami. Tak vniesol do každodenného života zaujímavú perspektívu. Na zdôraznenie situácie často použil technický jazyk počítačových expertov a vďaka tomu sú obyčajné denné činnosti a rozhovory odrazu nápadne citlivé a absurdné.

Pri pohľade cez túto šošovku vyzerajú rituály ľudstva úplne nezmyselné a zároveň nesmierne ľudské. Pylov jemný a očarujúci humor prebúdza v každom čitateľovi sebareflexiu, aby dokázal zvážiť dôsledky svojho správania pre nás pozemšťanov.

Čudná planéta má „generačný potenciál“, je teda určená všetkým vekovým kategóriám.

Mona Rose/EMEFKA

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhaš, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Humor

Čudná planéta je vtipná a inteligentná kniha, v ktorej sa uvidia mnohí z nás. Autor sa totiž inšpiroval naším svetom a životnými situáciami, ktoré všetci dobre poznáme, a akosi ich obrátil naruby. Vtipné a kreatívne názvy, ako látkorúry, uchovávač potravy, zdrap vážnosti či stopa rizika, sú len zlomok výrazov, ktoré nám kniha ponúka a nad ktorými sa máme možnosť zamyslieť.

Kresba

Ilustrácie sú vlastne veľmi jednoduché, no práve v tej jednoduchosti je najväčšie čaro. Malé mimozemské bytosti s obrovskými očami, žijúce svoj každodenný život. Sú bezpohlavné, roztomilé a v rôznych situáciách prejavujú širokú škálu emócií. Ilustrácie sú jednoducho tak správne čudné, že dokonale korešpondujú s originálnym a nezvyčajným textom.

Realita

Všetky situácie, ktoré nám autor prostredníctvom mimozemšťanov načrtol, vychádzajú z reálneho života. Mimozemšťania vychovávajú deti, stravujú sa, oslavujú narodeniny, prejavujú lásku, sú chorí, zabávajú sa či stavajú puzzle. Vďaka týmto každodenným činnostiam sa s nimi dokážeme stotožniť a pozrieť sa na nám dôverne známe situácie trochu iným, novým pohľadom.

Knihu Čudná planéta si teraz môžeš objednať s 5 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Začítajte sa do Čudnej planéty – komiksu, ktorý je jednoznačne jedným z najoriginálnejších a najvýraznejších počinov roka 2019. V slovenskom preklade vyšiel v auguste tohto roka vo vydavateľstve TATRAN. Prajeme príjemné a pohodové čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Austrálsky kaderník vytvára ľuďom na hlavách bláznivé dúhové kreácie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME