Knižná novinka Zošli nám dážď od Charlesa Martina ponúka silný a emotívny zážitok

Tri dôvody, prečo by si mal dať knihe šancu aj ty.

Zdroj: Mona Rose/EMEFKA

Každý z nás občas potrebuje vypnúť a zabudnúť na svoje každodenné problémy. A čo môže byt lepší spôsob, ako začítať sa do silnej a emotívnej knihy, vďaka ktorej si uvedomíte, že sa vlastne máte celkom dobre? Ak však nemáte v knižnici žiadny titul, ktorý by bol vhodný, skvelou voľbou je novinka Zošli nám dážď od Charlesa Martina.

Kto je Charles Martin?

Americký bestsellerový autor Charles Martin začal písať už vo svojich pätnástich rokoch. Písal prevažne poviedky a vďaka nim zistil, že mu písané slovo umožňuje vyjadriť to, čo nedokáže vysloviť nahlas. Po magisterskom štúdiu žurnalistiky na Regentskej univerzite získal titul Ph.D v komunikácii a začal pracovať ako poisťovací maklér.

Časom čoraz viac pociťoval, že po kariére v poisťovníctve vlastne nikdy netúžil, a tak sa, aj vďaka svojej manželke, rozhodol ísť za svojím spisovateľským snom. Nasledovať vlastné túžby sa mu vyplatilo. Jeho knihy sú celosvetovo úspešné a vydané v sedemnástich krajinách.

View this post on Instagram

350 down. 250 to go.

A post shared by Charles Martin (@storiedcareer) on

Okrem novinky Zošli nám dážď vyšli vo vydavateľstve Albatros Media aj ďalšie dve Martinove knihy.

Hora medzi nami

Jednou z nich je aj dramatický príbeh boja o prežitie v extrémnych podmienkach – Hora medzi nami. Tento strhujúci príbeh o láske a prežití sa dočkal v roku 2017 aj úspešnej filmovej adaptácie, v ktorej zažiarili svetové hviezdy Idris Elba a Kate Winslet.

Knižný aj filmový príbeh dosiahol celosvetový úspech, takže, či už vás zaujal samotný príbeh alebo patríte medzi čitateľov, ktorí si chcú pred filmovou adaptáciou prečítať knihu, touto voľbou určite nešliapnete vedľa.

Keď svrčky plačú

Druhou je dojímavý príbeh s názvom Keď svrčky plačú. Rozpráva o mužovi s bolestivou minulosťou, dievčatku s neistou budúcnosťou a ich spoločnej ceste k uzdraveniu oboch sŕdc. Silný a nádherný príbeh plný lásky a priateľstva vás emotívne zasiahne a nenechá vydýchnuť. Kniha je dokonalou voľbou na dlhé upršané večery.

View this post on Instagram

* Keď svrčky plačú * Charles Martin * . . . Aj napriek podrobnejším opisom sa kniha po niekoľkých kapitolách rozbehla natoľko, že som ju nechcela odložiť z ruky. Príbeh, ktorý v nej prežijete, vám privodí úsmev na perách, ale určite aj dojme. Nie raz som mala slzy na krajíčku. Takmer pred koncom sa mi priam až zastavilo srdce od šoku a beznádeje, ktorú som pri čítaní cítila. Mne sa príbeh veľmi páčil . Dôležité je správne načasovanie na jeho čítanie. Možno práve táto kniha vám pripomenie, aké dôležité je v našom živote srdce. . . . Celá recenzia na www.drominickacita.sk. Link v BIO. Ďakujem za knihu @lindeni.sk @albatrosmedia.sk. . . . #kedsvrckyplacu #charlesmartin #whencricketscry #tipnaknihu #kniznarecenzia #kniznytip #bookblogger #bookstagram #bookblog #igreads #instabooks #kniznyblog

A post shared by Dominika Štefčíková (@drominickacita.sk) on

O čom kniha Zošli nám dážď je?

Joseph žije v malej chatke na samote v horách. Po traumatických skúsenostiach z vojny vo Vietname sa nedokázal začleniť do normálneho života. Jedného dňa v lese začuje volanie o pomoc a podarí sa mu zachrániť matku s dvoma deťmi.

Tí si prechádzajú vlastnou traumou, roky žili nedobrovoľne s tyranom. Joseph sa im rozhodne pomôcť a odvezie ich za rodinou na Floridu. Cestou domov sa zastaví aj vo svojom rodisku, kde nájde svoju dávnu lásku Allie.

S Allie sa život nemaznal. Po nevydarenom prvom manželstve prišla o svoju milovanú reštauráciu a napokon aj o svojho druhého manžela, ktorý zahynul pri hrozivej autonehode. Keď už nevie, ako ďalej, objaví sa v jej živote Joseph…

Joseph ponúkne Allie pomoc pri obnovení reštaurácie a zdá sa, že sa medzi nimi znova rozhorí stará láska. Na povrch sa však začnú vynárať tajomstvá z minulosti a hrozí, že zničia nielen nádej na druhú šancu v živote, ale aj lásku.

Mona Rose/EMEFKA

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhate, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Silný príbeh

Príbeh, ktorý v sebe kniha ukrýva, je nabitý emóciami. Snúbi v sebe tragédiu, dobrodružstvo, nezlomnosť ducha, lásku a nezištnú pomoc. Je napísaný krásnym jazykom, plným nádherných myšlienok a je silný, hlboký, dojemný, reálny aj nereálny zároveň.

Dej sa dá zhrnúť aj ako životná cesta jedného muža za dávno stratenou láskou, vďaka ktorej ovplyvní / zachráni mnohé iné životy, vrátane toho svojho.

Dokonalé vykreslenie postáv

Každý správny knihomoľ vie, že kniha je len taká silná, ako jej postavy. Dokonale vykreslené charaktery sú základ, no nie každý spisovateľ to naozaj dokáže. Martin svojim postavám vdýchol život – sú reálne, uveriteľné, plastické a hlavne ľudské. Je ľahké sa do nich vcítiť a prežívať s nimi lásku, zradu, traumu aj nádej.

Jedinečný štýl písania

Autor píše krásnym literárnym jazykom. Ťažké životné situácie, ktoré v knihe opisuje, sa vďaka jeho jedinečnému štýlu písania čítajú ľahko a rýchlo. O slovné spojenia, hlboké myšlienky, silné vety a dojemné pasáže tu nie je núdza, dalo by sa vypisovať si ich z knihy donekonečna…

Mona Rose/EMEFKA

Ak sú silné a dojemné príbehy (nielen) o láske vaša šálka kávy, kniha Zošli nám dážď by mala byť pre vás povinnou jazdou. Tak si spravte pohodlie a pripravte si (podobne ako hlavný hrdina tejto knihy) čokoládové mlieko a sušienky Oreo a užite si príjemné čítanie.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Albatros Media Slovakia s.r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kauzy a trapasy slovenskej vlády, ktoré sme si užili za posledné štyri roky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME