Knižné pecky ideálne do jesenného počasia, ktoré ti spríjemnia chladnejšie dni

Prinášame ti 10 tipov na skvelé jesenné čítanie.

Zdroj: Shutterstock

Jedno z najobľúbenejších ročných období knihomoľov je jednoznačne jeseň. Jesenné dni sú buď daždivé, sychravé a tak trochu depresívne, alebo sú farebné, teplé a slnečné. Obe alternatívy sú pre knihomoľov výhrou. V sychravé dni si totiž môžu zaliezť doma pod deku s horúcim čajom v jednej a s knihou v druhej ruke. V krásne teplé dni si zas môžu zobrať knižku do prírody či do parku a užívať si príjemné slnečné lúče vonku pri skvelom príbehu.

Medzitým vydavateľstvá usilovne pracujú na tom, aby sa na pulty kníhkupectiev dostali najväčšie knižné pecky. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili 10 tipov na jesenné čítanie z vydavateľstiev SLOVART a TATRAN, ktoré vám zaručene zdvihnú náladu.

Zničujúce tajomstvá

Pozoruhodný debut austrálskeho scenáristu Christiana Whitea s názvom Nezvestná nadväzuje na najlepšie tradície v duchu románov Gillian Flynnovej a Stephena Kinga a prináša vzrušujúce rozprávanie o únose dievčatka, dlhoročnej traume príbuzných, nekonečnom hľadaní, nebezpečnom kulte, malomestských intrigách, dojemnej rodinnej súdržnosti a o tom, ako na troskách nefunkčnej rodiny vznikajú nové vzťahy a obnovené príbuzenské putá.

Knihu Nezvestná si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

Plochozem je opäť tu

Fanúšikovia fantasy literatúry či samotného Terryho Pratchetta majú o zábavu postarané. Vo vydavateľstve SLOVART vyšla už piata kniha z kultovej série Úžasná PlochozemČaroborci. Dej sa točí okolo zrodenia čaroborca, mocného mága a ôsmeho syna čarodejníka (ktorý bol sám ôsmy syn ôsmeho syna), ktorý je chodiaca pohroma a atómová bomba v jednom.

Takú mocnú mágiu však Plochozem neunesie a hrozí jej koniec. Nedoštudovanému čarodejníkovi Vetroplašovi a jeho dvom spoločníkom nezostáva nič iné, ako sa chopiť príležitosti a zachrániť svet.

Knihu Čaroborci si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

Zmysel života

Živý a svojsky zábavný príbeh Kaviareň na konci sveta sa stal medzinárodným bestsellerom a bol preložený do 41 jazykov. Kaviareň na konci sveta prináša príbeh, na ktorý tak rýchlo nezabudnete. Je to jedna z kníh, ktoré neodložíte, kým ich nedočítate. Upozorní nás na najdôležitejšie veci života a dosiahne až na dno duše.

V jej pokračovaní s názvom Návrat do kaviarne na konci sveta čitateľ v rozhovoroch nešťastnej Jessicy s Johnom nachádza odpovede na otázky, ako uniknúť každodennej rutine a znovu objaviť zmysel života. Autor John Strelecky píše jednoducho, ale veľmi pôsobivo. Začítame sa, kolotoč nášho života sa spomalí a my uvidíme cestu do svojho vnútra.

Knihu Návrat do kaviarne na konci sveta si teraz môžeš objednať s 5 % zľavou.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Svet newyorských divadiel

Preneste sa v čase do newyorských divadiel v štyridsiatych rokoch 20. storočia s ľúbostným príbehom bestsellerovej autorky Elizabeth Gilbert. Po bestselleroch Podstata všetkých vecí a Jedz, modli sa a miluj totiž prichádza s novým podmanivým románom Mesto dievčat.

Príbeh sa točí okolo devätnásťročnej Vivian Morrisovej, ktorú vyhodia z Vassarovej univerzity a jej zámožní rodičia ju pošlú na Manhattan k tete Peggy, majiteľke spustnutého divadla Lily Playhouse. Vivian sa u tety zoznámi so svetom nekonvenčných a charizmatických ľudí, avšak dopustí sa chyby, ktorá vyvolá profesionálny škandál a obráti jej krásny nový svet naruby.

Knihu Mesto dievčat si môžeš objednať tu.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Ostrovné mestečko

Austrálsky scenárista Christian White prichádza s ďalším temným a brilantne spracovaným príbehom s neopakovateľne strhujúcou atmosférou. Vedie čitateľa kľukatými cestičkami ľudských osudov až na okraj útesu, kde mu položí dôležitú otázku: Ako dobre poznáme ľudí, s ktorými žijeme a ktorých milujeme?

Napínavý triler Manželka a vdova je vyrozprávaný z dvoch perspektív: prvou rozprávačkou je čerstvá vdova Kate a druhou obyvateľka ostrova Abby, ktorej svet sa obráti hore nohami, keď musí čeliť pribúdajúcim dôkazom o vine svojho manžela. Nič na ostrove však nie je také, ako sa spočiatku zdá.

Knihu Manželka a vdova si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

O dobre a zle

Braňo Jobus tentokrát prichádza s originálne nezvyčajnou a zábavnou knižkou s trefným názvom Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja. Tak ako všetky jeho knihy, aj táto je určená primárne pre deti, no dospelí sa na nej zabavia ešte viac.

Knižka je obojstranná a príbeh sa odvíja podľa rozhodnutia hlavnej postavy (ak chceš vedieť, ako to dopadne, keď sa rozhodne pre cnosť, čítaj knihu z jednej strany, ak chceš vedieť, čo sa stane, ak zvíťazí neresť, knihu otoč a čítaj z druhej strany).

Knihu Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

Rodinné tajomstvá

Triler Rodina v podkroví možno pre jeho originálnu zápletku, dve časové línie rozprávania, drastický a bezvýchodiskový pohľad na domáce násilie na deťoch, neobjasnené úmrtia a rozuzlenie celého príbehu označiť za majstrovské dielo svojho žánru. V knižnej produkcii v oblasti psychologického trileru je doslova výnimočný. Lisa Jewell napísala desivý príbeh rodiny, ktorá k vám príde na pár dní a už nikdy neodíde.

Knihu Rodina v podkroví si teraz môžeš objednať s 5 % zľavou.
Mona Rose/EMEFKA

Návrat klasiky

Najslávnejší román Francisa Scotta Fitzgeralda situovaný do 20. rokov 20. storočia, z obdobia prohibície a tzv. džezového veku v USA, opäť zavítal na pulty kníhkupectiev. Román Veľký Gatsby rozpráva o mladom zbohatlíkovi Jamesovi Gatzovi, prezývanom aj Veľký Gatsby, a krásnej Daisy Buchananovej, ktorí prenikli do sfér lepšej spoločnosti každý po svojom a podobne sa vyrovnávajú aj s novým životným štýlom.

Gatsby rozprávkovo zbohatne na ilegálnom obchode s alkoholom, do novej spoločnosti však nikdy nezapadne, lebo preňho majú ešte stále najvyššie hodnoty medziľudské vzťahy.

Knihu Veľký Gatsby si môžeš objednať tu.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Ako z filmu

Po úspešnej trilógii Klub okašlaných báb a románe Všetci sme snehové vločky vydáva vydavateľstvo SLOVART ďalšiu knihu od známej autorky kníh pre baby Holly Bourne. To sa môže stať len vo filme môže znieť ako typické tínedžerské romantické klišé, no opak je pravdou.

Kniha rieši vážne témy, ako je prvý pohlavný styk, komplikované rodinné vzťahy či vzťahy všeobecne, a porovnáva lásku z filmu s tou v realite. Holly Bourne svojou novou knihou dokazuje, že vie čitateľov dojať aj rozosmiať k slzám zároveň.

Knihu To sa môže stať len vo filme si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

Či už vás zaujmú nervydrásajúce trilery, skvelé motivačné spoločenské romány, čarovná fantasy či oddychová young adultovka, je len na vás. Dúfame, že vám náš výber pomohol s inšpiráciou na jesenné čítanie a že vďaka týmto knihám zažijete váš vytúžený relax. Už tradične vám prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotka tohto šteniatka sa stala virálom z bizarných dôvodov. Ľudia obdivujú jeho zadok


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME