Konkurencia Netflixu? Česká služba Czechflix ponúkne slovenské a české tituly na jednom mieste

Riaditeľ Českej televízie prichádza s odvážnym projektom.

Zdroj: Shutterstock

V posledných rokoch sa streamovacím platformám mimoriadne darí. Najúspešnejšou je, samozrejme, Netflix, ale za zmienku stoja aj jeho konkurenti ako HBO GO (či HBO Max), Disney+, Hulu, Apple TV+ či Amazon Prime.

A pokiaľ všetko pôjde dobre, tak by sme sa mohli dočkať aj unikátnej českej streamovacej služby. O tomto projekte sa rozhovoril Petr Dvořák, riaditeľ Českej televízie (ČT), pre portál Týdeník Euro. Služba s pracovným názvom Czechflix je práve vo výrobe a mala by obsahovať hlavne českú a slovenskú tvorbu.

Slovenské a české filmy a seriály pod jednou strechou

Na jednom mieste by tak diváci mohli nájsť archívy všetkých českých a slovenských televízií. Zároveň by diváci mohli mať možnosť sledovať niektoré epizódy nových seriálov v predstihu (na podobnom princípe ako funguje služba Voyo). Okrem toho by mali na výber z veľkého množstva úspešných slovenských a českých filmov či dokumentov.

Shutterstock

Projekt by mal zároveň byť priamym konkurentom Netflixu či HBO GO. Podľa dostupných informácií už prebiehajú rokovania s televíziou Prima, ale pokiaľ si myslíš, že spustenie služby je už na spadnutie, tak ťa musíme schladiť. Riaditeľ Primy Marek Singer totiž pre portál Médiář prezradil, že podľa jeho názoru je to ešte „bez na dlhú trať“.

Tak ľahko sa Czechflixu teda zrejme nedočkáme. Možno aj z toho dôvodu, že televízie ponúkajú svoje tituly divákom vo vlastných archívoch. Spomínaná Prima napríklad spustila platený online obsah, ako aj videopožičovňu v prípade zahraničných filmov. Je otázkou, či by Czechflix ponúkal výhradne slovenský a český obsah, alebo by sme na ňom našli aj zahraničné filmy či seriály s českým či slovenským dabingom. Celkovo sa nám ale tento nápad pozdáva a rozhodne budeme zvedaví na jeho realizáciu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Vieš, čo znamenajú české preklady Harryho Pottera v slovenčine?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME