Veci, ktoré ľudia v detstve mylne považovali za vrchol luxusu

Detstvo znamená žiť v sladkom omyle, že mentolová čokoláda je vrcholom gastronómie.

Zdroj: Shutterstock

Určite si si aj ty v detstve myslel, že je nejaká bežná vec špeciálna. Či už preto, že ste ju doma nemali, alebo ti ju rodičia nechceli dovoliť používať… na tom nezáleží. Teraz máš príležitosť prečítať si, o ktorých veciach si to mysleli ostatní. O svoje mylné dojmy sa podelili ľudia na Twitteri.

1. Myslela som si, že Jägermeister je nápoj pre veľmi sofistikované dámy, pretože moja mama vždy sŕkala práve tento alkohol z ozdobného pohára. Každý večer pred spaním.

2. Vrecúškové polievky. Nikdy sme ich nejedávali doma, lebo mama, samozrejme, chcela, aby sme mali na obed niečo výživné. Mávali sme ich, len keď sme išli v lete na chatu, takže som si myslel, že je to super luxusné jedlo, ktoré sa je len na dovolenkách.

3. Krištáľové zvieratká. Dostával som ich každý rok na narodeniny od mamy a nikdy som nevedel prečo. Nezbierala ich, nikdy o ne neprejavila záujem… a tak som si myslel, že to je skrátka veľmi hodnotný dar, ktorý sa dáva len dobrým deťom.

Shutterstock

4. Myslel som si, že hygienické vreckovky, také tie v malých balíčkoch, sú len pre bohatých. Doma sme mali vždy len tie vyťahovacie, a keď som raz v škole našiel pod lavicou pohodený balíček týchto, bol som úplne ohromený. Nevedel som pochopiť, ako ich mohol niekto tak pekne poskladať.

5. Hotely. Všetky hotely. Keď sme chodili na dovolenky, väčšinou sme prespávali v kempoch a ja som si to vysvetlil tak, že hotely sú len pre vyššiu spoločenskú triedu.

6. Čokoládové trubičky. Verili by ste, že sa predávajú normálne v obchode? A môže si ich kúpiť akože naozaj hocikto?!

Shutterstock

7. Čokoládové bonbóny v tvare mušličiek a iných morských tvorov. Tatko nám ich vždy nosil zo služobky a ja som bol presvedčený, že musia byť výnimočné. Neboli síce veľmi dobré, ale pripisoval som to tomu, že jednoducho len nie som zvyknutý na také gastronomické nebo.

8. Lak na topánky. Bol som v tom, že človek musí mať špeciálne povolenie alebo naozaj dôležitú prácu, aby ho vôbec mohol mať doma.

9. V každej reklame na Ferrero Rocher boli ženy v krásnych róbach a muži v oblekoch na nejakých nádherných báloch. Guličky Ferrero boli poukladané na striebornom podnose do vysokej pyramídy a títo sofistikovaní ľudia z nich letmo ujedali. Bol to pre mňa naozaj šok, keď som zistil, že sa dajú kúpiť v bežnom obchode a nikto ich za teba do tvaru pyramídy neposkladá…

Shutterstock

10. Dvojposchodové domy. Náš dom mal len jedno poschodie, tak som predpokladal, že dvojposchodové domy sú niečo viac. Bol som očarený každým spolužiakom, ktorý spomenul, že býva v dvojposchodovom dome, a vždy som sa k nemu chcel nanominovať na návštevu.

11. Svetlo na fotobunku. Svetlo sa ti zapne aj bez toho, aby si musel stlačiť vypínač! To musí byť predsa znakom bohatstva a hojnosti, nie?!

12. Také tie srandy do kúpeľa v tvare srdiečok, hviezdičiek alebo čohokoľvek iného. Boli nádherne lesklé… vždy mi bolo ľúto ich prasknúť, ale aj tak som to urobila.

Shutterstock

13. Mentolová čokoláda. To je jedno, že vlastne chutila ako grcka, vlastne jej to ešte pridalo na imidži luxusnej sladkosti. Raz pri našom dome otvorili novú samoobsluhu a prvý deň dali každému jednu zadarmo. Keď mi ju tá pani strčila do ruky, skoro som zamdlel od blaha.

14. Bola som v tom, že slovo konkubína je len iným označením pre manželku, ktoré znie krajšie. Akože v podstate to je pravda… mama však vôbec nebola nadšená, keď som zastavovala na ulici cudzích ľudí a tvrdila im, že je ockova konkubína.

15. Kasína a herne. Vždy som mal pred očami scény z bondoviek – bohatí muži v oblekoch, krásne ženy v róbach, množstvo zlatých dekorácií… skutočnosť bola trochu iná – opití chlapi bez budúcnosti vo vyťahaných džínsoch, ktorým by prospela psychiatrická pomoc.

Shutterstock

16. Chladnička so zabudovaným nápojovým automatom – toľký luxus!

17. Raz som v škôlke išiel na návštevu k jednému kamarátovi a jeho mama nám pečené zemiaky posypala ochutenou soľou. Ochutená soľ? Wow, to musí byť hádam výsada kráľov.

18. Mydlo v sieťke. Mal som zákaz používať to, čo nám viselo v sprche, tak som si myslel, že je asi veľmi drahé. Keď sa na to teraz spätne pozerám, mama pravdepodobne len nechcela, aby som si ruky umýval tým istým mydlom, ktorým si tatko mydlí gule. 

Shutterstock

Zdroj: twitter.com


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
13
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
281
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zrejme objavili prameň mladosti. 20 celebrít, ktoré rokmi ani trochu nezostarli (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME