Ľudia sa podelili o najdivnejšie miesta, na ktorých skončili ich fotky z fotobánk

„Na fotke som bola smutná, skončila som teda na stránke pre obete násilia…“

Zdroj: Maarten van den Heuvel / Unsplash

Ľudia, ktorí sa podujmú a zapózujú na stockových fotografiách, netušia, kde môžu jedného dňa skončiť. Niekedy sa nemusia použiť vôbec, no niekedy sa stanú súčasťou kampane, s ktorou by sa nikto dobrovoľne nespájal.

Preto na Reddite padla otázka: Za akým najdivnejším účelom bola použitá vaša stocková fotka? A humorné odpovede ľudí z rôznych kútov sveta na seba nenechali dlho čakať.

1. Som tvárou reklamnej kampane austrálskeho štátu, v ktorom žijem. Kampaň hlása: Nekupujte alkohol maloletým osobám. Vyzerám na nej ako zamyslený otecko, ktorý akurát zvažuje, či kúpi svojmu pubertálnemu dieťaťu fľašu alebo nie.

Paradoxne, vlastné deti ešte nemám. Zato mi pravidelne volávajú ľudia, ktorých som nevidel roky: „Čauko, videl som ťa na plagáte v obchode s alkoholom.“ Je to vtipné.

2. S kamarátkou ma odfotili v školskej knižnici počas toho, ako sme sa pripravovali na skúšku. O päť rokov neskôr mi brat povedal, že som na brožúrke sietí tunajších knižníc. Táto fotka sa im pravdepodobne zapáčila kvôli diverzite – kamarátka je aziatka, ja som černoška.

3. Našiel som svoju fotku na Facebooku pod postom jednej spoločnosti, ktorá hľadala nových zamestnancov. Vtipné na tom je, že som sa v minulosti uchádzal o miesto v tejto firme, no nezobrali ma.

4. Nemala som ani páru o tom, že som na nejakej stockovej fotke, až kým si moja babka nekúpila nový fotorámček. A v ňom? V ňom bola fotografia môjho teeballového tímu, stará niekoľko rokov.

Shutterstock

5. Stocková fotka môjho kamaráta, na ktorej drží dieťa (cudzie, podotýkam), sa stala súčasťou akejsi anti-obriezkovej kampane. Bol som dosť šokovaný, keď som v tejto súvislosti uvidel jeho tvár roztiahnutú cez celý autobus.

6. Na výške si ma študent fotografie nafotil, ako hrám na klasickej gitare. Skončil som v reklame na mužskú potenciu. Mal som devätnásť a v tom čase som si nevedel predstaviť nič trápnejšie.

7. Keď som bola tehotná s naším prvým dieťaťom, išli sme s mužom nafotiť nejaké stockové fotky. Niektoré sme mali spoločné, na iných sme boli oddelene. Moja fotka skončila na letákoch u gynekológa s radami pre budúce mamičky (celkom ma to potešilo). Tá humorná časť sa týka môjho manžela.

Jedného dňa som na Facebooku hľadala moju novú kolegyňu a hádajte, čo mala na titulnej fotke? Seba a môjho manžela, ako rozkošne krájajú v kuchyni zeleninu. Ľudia jej pod ňu písali komentáre o „krásnej rodinke“ a ona sa absolútne neunúvala vysvetľovať, že to nie je jej skutočná rodina. Celé to bolo postavené na hlavu.

8. Stalo sa to veľa rokov dozadu, keď turisti v Japonsku neboli takou bežnou skutočnosťou, akou sú dnes. Som veľký, priateľsky vyzerajúci, biely chlapík. Jedného dňa som išiel fotiť stockové fotky „zaľúbeného páriku na rande“ s jednou nádhernou japonskou slečnou. Bol pekný deň, vystriedali sme veľa vonkajších scenérií, nafotili pekné fotky a tam to pre mňa skončilo.

Pokračovalo to o niekoľko mesiacov neskôr, keď som sa aj so svojou partnerkou začal objavovať na autobusoch. „Chráňte sa pred AIDS. Môžete to chytiť najmä od cudzincov,“ hlásala kampaň na čele s mojím ksichtom. Ja som bol očividne ten „nakazený“ cudzinec. Kamaráti aj kolegovia to, našťastie, zobrali s humorom, ale mne rozhodne nebolo všetko jedno.

Shutterstock

9. S mojou rodinou sme sa fotili, keď boli deti ešte malé (jedno malo tri roky, druhé rok). Fotka, ktorú spravili u nás na verande, napokon skončila v otváracom spote televízneho seriálu The Americans.

10. Moji známi raz narazili na ich svadobnú fotografiu vytlačenú na vankúši v nejakom pouličnom obchodíku. Obchodík bol v Európe, oni sú zo Spojených štátov. Asi nikto nepredpokladal, že si urobia výlet a natrafia na ňu.

11. Celá moja rodina sa ešte v osemdesiatych rokoch nechala nafotiť pre reklamné účely. Nikto nevie ako, no môj otec napokon skončil na brožúrke nejakej malej cirkevnej organizácie, ktorá ho označila za hriešnika a cudzoložníka. Zázračne sa zmenil, až keď našiel vieru.

12. Môj bratranec ma odfotil, ako sa na rodinnej oslave bijem so svojou sestrou. Samozrejme, všetko bolo len v rámci súrodeneckých šarvátok a nikomu sa nič naozaj nestalo. O nejaký čas nato sa fotografia objavila na celoštátnom fóre o domácom násilí. Niekoľko ľudí z môjho okolia bolo veľmi zmätených…

Shutterstock

13. Môjmu kamarátovi-fotografovi som dovolila, aby si ma nafotil. Na výsledných fotkách som vyzerala veľmi smutne a napokon som skončila na nejakej stránke pre obete násilia.

14. Moja škola sa rozhodla odfotiť mňa aj niekoľko iných spolužiakov na nejakú bilbordovú kampaň. Bola som veľmi prekvapená, keď sa mi o nejaký čas nato dostal do rúk školský leták. Vystupovala som v ňom ako tvár umeleckého programu zameraného na keramiku.

V skutočnosti som si robila titul z neurovedy. Mojej babke to ale bolo jedno – hneď, ako zistila, že sa zo mňa stala modelka, vycapila leták na chladničku a visí tam dodnes.

15. Moja babka sa stala tvárou kampane, ktorá nabádala ľudí, aby prestali fajčiť. Bola silnou fajčiarkou vyše štyridsať rokov a pred šiestimi mesiacmi zomrela na rakovinu pľúc.

16. Keď som chodila na strednú, oslovila ma jedna veľká firma zo zdravotníckeho sektora, či by som pre nich nenafotila zopár fotiek. Súhlasila som – oblečenie zdarma a nejaké drobné do vrecka sa mi vtedy náramne hodili.

Nikto mi nepovedal, na čo budú fotky použité, no mne to v tej chvíli bolo jedno. A potom som jedného dňa prišla ku gynekológovi… na stene visel plagát s mojou tvárou, ktorý varoval pred nechceným tehotenstvom príliš mladých žien. Síce som bola mladá, ale určite nie tehotná.

17. Bola som ešte malinká a moja mama ma dala nafotiť na reklamné účely. To ešte netušila, že skončím na bilborde o deťoch v detskom domove. „Množstvo detí nemá domov. Adoptujte si jedno už dnes!“ písalo sa na ňom. Bolo to dosť stupídne, takto reklamovať adopciu dieťaťa, akoby to bola kúpa chleba.

Shutterstock

Zdroj: FreddTM / Reddit


Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
27
Uups
Haha Haha
110
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia žasnú nad tým, prečo vyzerali mladí ľudia v minulosti staršie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME