Máš rád čipsy či zmrzlinu? Toto o tvojej osobnosti prezrádza tvoj obľúbený snack

Niektoré typy osobností uprednostňujú konkrétne pochúťky.

Zdroj: Shutterstock

Čo nám môžu povedať chuťové preferencie o našej povahe? Podľa vedcov pomerne dosť. Odborníci v novej štúdii uviedli, že chuťovky ako čipsy, praclíky, tortilly či zmrzlina sa spájajú s určitými povahovými a osobnostnými rysmi. Tie sa odvíjajú od toho, čo daný človek preferuje.

Tortillové čipsy

Nedáš dopustiť na chutné a chrumkavé tortilly? V tom prípade si pravdepodobne veľký perfekcionista. Vedci zistili, že tortilly uprednostňujú najmä ľudia, ktorí majú tendenciu svoje kroky dôkladne plánovať, dokážu sa ovládať a majú vysokú sebadisciplínu. Zároveň im leží na srdci aj blaho ostatných ľudí, takže sa môžu angažovať v rôznych humanitárnych projektoch či charitách.

Shutterstock

Krekry

Pokiaľ zo všetkého najviac miluješ krekry, zrejme si veľmi jemná a citlivá duša. Ľudia, pre ktorých sú krekry najobľúbenejším snackom, sú vo všeobecnosti empatickejší, premýšľaví a všestranní. Sú tiež vysoko kreatívni, takže nie je prekvapením, keď sa venujú nejakej tvorivej činnosti (písanie, výtvarné umenie či sochárstvo).

Shutterstock

Čipsy

Kto by nemiloval čipsy? Ľudí, ktorí ich neznášajú, asi veľa nebude. Pokiaľ však čipsy preferuješ nad inými pochúťkami, môže to značiť, že si človek, ktorý je odhodlaný dosiahnuť úspech. Nerobí ti problém konkurencia, ba naopak. Práve ona ťa ešte vyburcuje k lepším výkonom. Túžiš byť najlepší a máš veľké ambície. Zároveň sa však u teba môže objavovať aj istý sklon k netrpezlivosti.

Shutterstock

Kyslé cukríky

Kyslé rybičky, kyslé červíky či iné kyslé cukríky tiež patria k vyhľadávaným snackom. Ak sú aj tvojím favoritom, môže to značiť, že pociťuješ určitú frustráciu so svojím životom. Možno sa tiež cítiš vyčerpaný. Zároveň si ale pokojný a rozhodnutý nájsť v živote rovnováhu.

Shutterstock

Syrové chrumky

Syrové guličky či chrumky majú tendenciu milovať ľudia so silným morálnym vedomím. Sú to ľudia, ktorí sú veľmi etickí, zaujímajú sa o spravodlivosť a svoje kroky dôkladne zvažujú. Majú vypestovaný vlastný systém hodnôt, ktoré si dokážu obhájiť a pevne sa ich držia.

Shutterstock

Praclíky

Praclíky milujú všetky kreatívne duše. Väčšinou po nich siahajú ľudia, ktorí sú veľmi energickí, plní nápadov a majú radi spoločnosť druhých ľudí. Dá sa povedať, že patria medzi extrovertov. Radi sa socializujú, majú veľa priateľov a v kolektíve sú obľúbení pre svoj zmysel pre humor a ochotu. Zároveň majú tendenciu k spontánnym činom. Nevýhodou môže byť, že občas rýchlejšie konajú než myslia.

Shutterstock

Zmrzlina

Aj v prípade zmrzliny sa naskytá otázka: „Kto by ju už len nemal rád?“ Uvedomujú si to aj psychológovia, takže sa zamerali na zistenie, či nám môže niečo o osobnosti človeka povedať jej príchuť. A zdá sa, že áno. Ľudia, ktorí sú skôr utiahnutí, premýšľavejší a introvertnejší, majú tendenciu vychutnať si jahodovú zmrzku.

Vanilková je zase spájaná s otvorenými a úprimnými ľuďmi, ktorí sú impulzívni a ochotní riskovať. Čokoládová je preferovaná ľuďmi, ktorí sú trochu naivní, ale veľmi charizmatickí a šarmantní. Kávová zmrzlina zase odkazuje na entuziazmus, spontánnosť a radosť zo života.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
18
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
54
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Skutočný Jurský park plný dinosaurov? Spoločnosť Elona Muska v tom nevidí problém


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME