„Môžem vám aj za-re-po-vať!” Toto sú najlepšie hlášky slovenských politikov za mesiac apríl

Bláznivý mesiac, ešte bláznivejšie politické hlášky.

Zdroj: Profimedia

Politika predstavuje nekonečnú studňu zábavy a bizarnosti. Aj slovenskí politici sú predsa ľudia, nie sú nedotknuteľné bytosti bez chyby. Kde-tu sa zapletie jazyk, popustí sa uzda pocitom alebo zabudnú základy matematiky zo školy. Stáva sa, áno. Sú to však verejne činné osoby, ich prešľapy nezostanú prehliadnuté.

V EMEFKA ti prinášame výber toho najlepšieho, čo sa stalo počas apríla. Tak sa pohodlne usaď a priprav si vreckovky, bola to divočina!

1. Peter Pčolinský (Sme rodina)

Nie vždy sa chce politikom odpovedať na otázky. Niektorí zvolia taktiku „Ďalšia otázka, poprosím“, keď márne dúfajú, že sa ich novinári konečne prestanú pýtať otázky na telo a radšej sa niekto spýta, akú zmrzlinu majú najradšej. Potom tu máme taktiku, keď si politici aspoň slušne vypočujú otázku a rovno na ňu odpovedia. Veľmi jednoducho – Ďakujem za vaše otázky“ a odídu.

No a najnovšie tu máme techniku tzv. na Pčolinského. Ešte začiatkom mesiaca apríl sa poriadne nevedelo, kto prevezme žezlo ministra práce, sociálnych vecí a rodiny potom, čo sa Milan Krajniak rozhodol podať demisiu pre utíšenie situácie. Veľký spoiler: bol to opäť Krajniak!

Moderátorka TA3 zastihla Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina niekoľkými otázkami ešte v čase veľkého neznáma. Pýtala sa hlavne na neobsadenú ministerskú stoličku a možných adeptov na túto pozíciu. Pčolinský… sa akosi zasekol. Kým začiatok rozhovoru mu šiel pomerne dobre, od momentu, čo sa debata presunula k tejto problematike, sa premenil na pokazený gramofón. Neustále opakoval len jedno – „Sme rodina prehodnocuje miesto ministra práce.“ A toľko bolo.

2. Andrej Danko (SNS)

Andrej Danko je známy svojimi jazykovými schopnosťami. Avšak nie pozitívne. Občas sa mu zaplietol jazyk, inokedy zase prišiel s novým unikátnym slovným tvarom, pri ktorom sa spotila každá slovenčinárka. Nejedna domácnosť oplakala, keď sa SNS nedostala do parlamentu. Fanúšikovia z pochopiteľných dôvodov a ostatní preto, lebo to znamenalo menej Andreja Danka. Menej hlášok.

Hviezda internetu sa však nestiahla z verejného života. Nie tak úplne. Ešte stále má čo povedať a nie vždy sa mu podarí pretaviť myšlienku do slov. Počas rozhovoru pre televíziu TA3 Danko komentoval situáciu okolo ruskej vakcíny Sputnik. Jeho jazyk si povedal, že si dáva dovolenku. Asi. Výsledkom bol hybridný tvar slova schváliť. Ak náhodou nevieš, tak už je to schvalólo.

3. Štefan Harabin

Aj samozvaný víťaz prezidentských a parlamentných volieb Štefan Harabin sa dostal do finále najlepších hlášok za mesiac apríl. Dôvodom boli jeho patálie s políciou. Tá ho, podľa reportáže TV Markíza, nemohla zastihnúť. Jednoducho jej neotváral dvere. Víťaz a prezident celého sveta (ak náhodou nevieš) je o svojej nevine presvedčený a počas rozhovoru stihol perliť jedna radosť. Podľa jeho slov mu polícia má doručiť určitú zásielku. To ak by si náhodou nevedel, že okrem pošty a súkromných firiem doručuje zásielky už aj Policajný zbor Slovenskej republiky.

Nielenže máme v biológii okrem stavovcov, bezstavovcov aj nový druh bezrúškovce (medzi ktoré Harabin údajne patrí), ale čoskoro sa Harabin vydá aj na raperskú kariéru. Svojmu hláskovaniu neostal opäť nič dlžný.

4. Robert Fico (SMER-SD)

Líder jednej z najsilnejších opozičných strán sa stal hitom internetu kvôli jeho matematike. Na moment zabudol na svoju pozíciu politika a rozhodol sa, že bude vyučovať ľudí, menovito novinárov (ako ináč). Predmetom sporu (ďalšieho, áno) sa stalo tvrdenie, že na balkóne Ficovho prenajatého bytu môže pristáť vrtuľník.

Podľa jeho skromných výpočtov ide len o balkónik. Balkónik o veľkosti sto štvorcových metrov. Toľko nevídanej skromnosti! Ale počítanie mu šlo tak od ruky ako tvojej starej matematikárke, ktorá sa už nevedela dočkať, kedy jej konečne skončí hodina s tvojou triedou. V tvári mala určite rovnaké zúfalstvo ako Fico.

STANOVISKO R. FICA K VRAJ NAJVÄČŠEJ KAUZE DNEŠNÉHO DŇA 🤷🏻‍♂️

STANOVISKO R. FICA K VRAJ NAJVÄČŠEJ KAUZE DNEŠNÉHO DŇA 🤷🏻‍♂️Verím, že po tomto videu sa nebude denník SME najbližšie zaoberať tým, či sa do mojej vane náhodou nezmestí ruská atómová ponorka…

Posted by Robert Fico on Monday, April 26, 2021

5. Mestské zastupiteľstvo v Zlatých Moravciach

Pravdepodobne absolútnym víťazom celej aprílovej politickej hitparády je jedno nenápadné mestské zastupiteľstvo v Zlatých Moravciach. Jeden by si myslel, že na hocijakom mestskom zastupiteľstve je to skôr nuda. Ak nerátame známy prípad Fekišoviec. Najnovším hitom je poslanec zo Zlatých Moraviec a istá poslankyňa Klaudia.

Po krátkom spore a zdanlivom zmätku nemenovanému poslancovi praskli nervy. A to natoľko, že svoju kolegyňu poslal do večných lovísk veľmi vulgárnym spôsobom. Celá schôdza mestského zastupiteľstva bola dostupná online. Kým sa väčšina snažila udržať vážnu tvár a nepozastaviť sa nad tým, kam mala Klaudia páliť, na videu bolo počuť, ako mali niektorí prítomní problém udržať si vážnu tvár.

Mestské zastupiteľstvo v Zlatých Moravciach odpálilo dekel. #jesuisklaudia (upozornil Samo)Celý záznam:https://youtu.be/axtxjuYUotQ

Posted by Zomri on Thursday, April 15, 2021

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
40
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
24 otravných vecí, ktoré znepríjemňujú prácu každej predavačke


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME