Mrazivá knižná krimi novinka Deň matiek vás prekvapí aj šokuje

Začítajte sa s nami do temného krimirománu od populárnej nemeckej autorky Nele Neuhausovej.

Zdroj: Mona Rose/EMEFKA, Shutterstock

Ani tohtoročná zima sa nezaobíde bez vynikajúcich kriminálok, pretože najlepším spoločníkom na dlhé chladné večery sú jednoznačne temné a mrazivé krimi príbehy. No keďže je kriminálok na knižnom trhu nespočetné množstvo, je ľahké stratiť sa v ponuke. V dnešnom článku vám teda predstavíme krimi novinku z vydavateľstva TATRAN, ktorá vyniká výborne vygradovaným dejom a zápletkou, z ktorej vás zamrazí.

Deň matiek od populárnej nemeckej autorky Nele Neuhasovej je v poradí už deviaty prípad komisárky Pie Sanderovej, no čítať sa dá aj samostatne. Pre nás to bola autorkina prvotina a strávili sme s ňou niekoľko príjemne mrazivých večerov. V závere tohto článku vám teda prezradíme, čo od novinky Deň matiek môžete očakávať. 

Mona Rose/EMEFKA

Kto je Nele Neuhausová

Nele Neuhausová (1967) patrí k najúspešnejším autorkám krimirománov v Nemecku. Pracovala v reklamnej agentúre, študovala právo, históriu a germanistiku. Autorka je celosvetovo mimoriadne obľúbená a jej knihy boli preložené až do 15 jazykov. Niektoré sa dočkali aj filmovej verzie.

Od svadby pomáha svojmu manželovi v rodinnom podniku a píše. Jej krimiromány čitateľom nedajú vydýchnuť. Sú majstrovsky vyrozprávané, prekvapivé a šokujúce. Okrem nich však píše aj knihy pre deti a mládež a ľúbostné romány.

O čom je kniha Deň matiek?

Rutinné vyšetrovanie smrti starého dôchodcu odhalí mysterióznu sériu vrážd

V starom objekte neďaleko bývalej továrne na plnenie fliaš minerálnou vodou nájde doručovateľka novín mŕtvolu. Hlavná kriminálna komisárka Pia Sanderová zistí, že ide o bývalého majiteľa továrne Theodora Reifenratha. Žil sám a všetko nasvedčuje tomu, že je mŕtvy už niekoľko dní. Má poranenú tvár, možno nešťastne spadol alebo došlo k smrti cudzím zavinením.

V rámci rutinnej obhliadky miesta činu však Pia a jej šéf Oliver spolu s vyšetrovacím tímom urobia desivý objav: v psej ohrade, vedľa takmer na smrť vyhladovaného psa, ležia vyhrabané ľudské kosti. Forenzné oddelenie postupne nachádza na pozemku ďalšie mŕtvoly. Pred dvadsiatimi rokmi záhadne zmizla Reifenrathova žena Rita a jej muž odvtedy viedol samotársky život. Obyvatelia obce neveria, že by mohol byť sériovým vrahom.

Odkrývajú sa aj ďalšie podozrenia – manželia Reifenrathovci mali kedysi plný dom detí, ktoré si brali z detských domovov do pestúnskej starostlivosti. Zrazu sa nitky vyšetrovania rozbiehajú mnohými smermi za dnes už dospelými chovancami. Čo si pamätajú z mladosti a čo sa s nimi odvtedy stalo?

Súdnemu lekárovi Henningovi Kirchhoffovi sa podarí identifikovať obete zo psej ohrady. Sú nimi ženy, ktoré boli zavraždené pred mnohými rokmi, vždy v májovú nedeľu, na Deň matiek. Pia je presvedčená, že vrah žije a hľadá si ďalšiu obeť. A začiatok mája sa nezadržateľne blíži.

Knihu Deň matiek si môžeš objednať tu.
Mona Rose/EMEFKA

Čo môžete od knihy očakávať?

1. Strhujúci príbeh

Román Deň matiek v sebe ukrýva poriadne temný príbeh o deťoch v pestúnskej starostlivosti, o telesnom a duševnom týraní v rodine, no najmä o samotných matkách. Čitateľov si podmaňuje pomaly, no veľmi intenzívne, a navyše precízne stupňovanie napätia vytvára strhujúcu atmosféru, vďaka ktorej knihu nebudete môcť odložiť.

Systematické vyšetrovanie brutálneho zločinu dokresľuje súkromný život dvoch sympatických kriminalistov Pie a Olivera, ktorých si veľmi rýchlo obľúbite. Je to napínavé, temné a mrazivo znepokojujúce čítanie, úplne ideálne na dlhé chladné večery strávené na gauči pod dekou a s horúcim čajom v ruke.

2. Realistické postavy

Zo začiatku knihy môžete mať trošku zmätok z množstva rôznych mien a postáv, ktoré v knihe vystupujú. Je teda určite dobré prelistovať si na koniec knihy a pozrieť si menný register, vďaka ktorému sa budete v postavách ľahšie orientovať. Autorka však už vo svojich predchádzajúcich knihách dokázala, že svoje postavy vie vykresliť veľmi autenticky, a to aj napriek tomu, že ich je naozaj veľa.

Každú jednu postavu (aj tie menej dôležité) totiž vykresľuje do najmenších detailov a veľmi realisticky. Pôsobia tak ako ľudia z mäsa a kostí a je veľmi ľahké sa do nich vžiť. Vierohodné postavy sú jednoznačne jednou z autorkiných najväčších predností.

3. Kvalitný čitateľský zážitok

Niekoľko výborne zvládnutých dejových línií, veľký počet rôznych podozrivých, desivá a znepokojivá atmosféra, autentický náhľad do traumatizovanej detskej psychiky a nečakané zvraty, ktoré vyvrcholia v závere knihy – toto všetko vám kniha Deň matiek ponúka. Nele Neuhausová je jednoducho rozprávačka, ktorej sa vyrovná len málokto, a ak sa rozhodnete po jej knihách siahnuť, kvalitný čitateľský zážitok máte zaručený.

Mona Rose/EMEFKA

Nele Neuhausová je kráľovná nemeckých krimi trilerov, a preto by si jej knihy nemal nechať ujsť žiadny správny milovník tohto žánru. Ak do tejto kategórie patríte aj vy, s knihou Deň matiek určite nešliapnete vedľa. Prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Vydavateľstvo TATRAN spol. s. r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Influencerka zažila nepríjemné prekvapenie. Na internete našla upravenú fotku svojej rodiny

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME