Najočakávanejšie filmy a seriály, ktoré uvidíme na streamovacích službách ešte tento rok

Koniec roka bude bohatý na kvalitné filmy aj seriály.

Zdroj: Shondaland / moviestillsdb.com

Rok 2020 sa nám pomaly, ale isto kráti. Niekto by možno dodal: „Našťastie!“ Pravda, tento rok bol skutočne dramatický, za čo mohla celosvetová pandémia a všetky komplikácie s ňou spojené. To okrem iného znamenalo, že sme museli oželieť mnoho potenciálnych filmových hitov v kinách.

Stále tu však máme streamovacie služby, takže úplne na suchu nezostaneme. Do konca roka nás navyše čaká ešte niekoľko pozoruhodných filmov a seriálov.

Filmy

1. Mank

Pre filmových fajnšmekrov je životopisná dráma Mank jedným z najočakávanejších filmov tohto roku. Režisér David Fincher nás v nej zavedie do Hollywoodu 30. rokov, pričom hlavným hrdinom bude alkoholický scenárista Herman Mankiewicz (Gary Oldman), ktorý práve dokončuje scenár k filmu Občan Kane. K filmu, ktorý sa neskôr stane legendou.

Trailery vyzerajú úchvatne, prvé recenzie sú nadšené, takže sa už nevieme dočkať premiéry. Film uvidíme 4. decembra 2020 na Netflixe.

2. The Prom

So svojou novinkou sa prihlási aj oceňovaný Ryan Murphy. Jeho komediálny muzikál The Prom sa bude točiť okolo mladej Emmy (Jo Ellen Pellman), ktorá by si chcela vyjsť na maturitný ples so svojou priateľkou Alyssou (Ariana DeBose). Triedna učiteľka (Kerry Washington) jej to však zakáže. Lenže Emma sa nechystá vzdať bez boja.

V snímke uvidíme aj Meryl Streep, Jamesa Cordena, Nicole Kidman, Keegana-Michaela Keya, Andrewa Rannellsa a Tracey Ullman. Premiéra nás čaká 4. decembra 2020 na Netflixe.

3. Ma Rainey’s Black Bottom

Silný zážitok sľubuje aj hudobná dráma Ma Rainey’s Black Bottom od Georgea C. Wolfa. V nej sa prenesieme do roku 1927. Hlavnou hrdinkou bude speváčka Ma Rainey (Viola Davis), ktorá prichádza so svojou kapelou nahrávať do štúdia v Chicagu. Lenže atmosféra je napätá a vo vzduchu visí konflikt.

Je jasné, že v tomto prípade budú hrať prvé husle skvele napísané postavy a dialógy. Filmových fanúšikov snímka zaujíma aj z toho dôvodu, že ide o posledný dokončený film Chadwicka Bosemana, ktorý tento rok prehral boj s rakovinou. Na Netflixe si Ma Rainey’s Black Bottom užijeme 18. decembra 2020.

4. Uncle Frank

Dramédiu Uncle Frank natočil oscarový Alan Ball. Jej hlavnou hrdinkou bude tínedžerka Beth (Sophia Lillis), ktorá sa vydáva navštíviť svojho strýka Franka (Paul Bettany). Následne ale prekvapivo zisťuje, že jej strýko je gay a už roky žije s partnerom Walidom (Peter Macdissi).

Snímka si už odbila premiéru na festivale Sundance, pozbierala pozitívne recenzie a odniesla si aj cenu publika. U nás bude dostupná od 25. novembra 2020 na službe Amazon Prime.

5. Hillbilly Elegy

Solídnu drámu sľubuje aj snímka Hillbilly Elegy od skúseného Rona Howarda. Film rozpráva košatý príbeh troch generácií apalačskej rodiny, pričom skúma témy chudoby, amerického sna a životného šťastia. V hlavných úlohách uvidíme Glenn Close, Amy Adams, Gabriela Basso, Haley Bennett, Freidu Pinto a Bo Hopkinsa. Na Netflixe bude film dostupný od 24. novembra 2020.

6. Soul

Mimoriadne lákavú novinku si pre nás pripravilo aj štúdio Pixar. Jeho animovaná komédia Soul od režiséra Peteho Doctera rozpráva o učiteľovi hudby Joeovi Gardnerovi, ktorý sa stane účastníkom nehody. Jeho duša sa oddelí od tela a prenesie sa do posmrtného sveta.

S pomocou ostatných duší sa ale musí posnažiť, aby sa stihla k Joeovi vrátiť, než bude neskoro. Recenzie hovoria o geniálnom diele, ktoré ťa rozosmeje a úprimne dojme. Tešíme sa! Na službu Disney+ snímka dorazí 25. decembra 2020.

7. The Midnight Sky

Pozoruhodne vyzerajúci sci-fi kúsok The Midnight Sky natočil George Clooney, ktorý si v ňom aj zahral hlavnú úlohu. Stvárnil vedca Augustina Lofhousea, ktorý žije v post-apokalyptickom svete a snaží sa zvrátiť zánik Zeme. Zároveň sa snaží zabrániť v príchode na Zem mladej astronautke Sully (Felicity Jones) a jej posádke. Snímku si na Netflixe užijeme 23. decembra 2020.

8. Let Them All Talk

Dramédiu Let Them All Talk natočil oceňovaný Steven Soderbergh. Hlavnou hrdinkou je spisovateľka Alice Hughes (Meryl Streep), ktorá sa vydáva na cestu so svojimi priateľmi a synovcom s cieľom vyrovnať sa s minulosťou a nabrať silu do života. Okrem Streep uvidíme aj Gemmu Chan, Candice Bergen, Dianne Wiest a Lucasa Hedgesa. Podľa všetkého sa zdá, že k nám dorazí zaujímavý a herecky poriadne kvalitný kúsok. Na HBO si ho užijeme 10. decembra 2020.

9. I’m Your Woman

Kriminálna dráma I’m Your Woman vznikla pod režisérskym dohľadom Julie Hart a jej hlavnou hrdinkou bude mladá Jean (Rachel Brosnahan). Keď jej nepodarený manžel narobí problémy, Jean sa ocitne v nebezpečenstve a musí sa ukryť pred násilníkmi. Okrem Brosnahan uvidíme aj Arinzého Kenea, Marshu Stephanie Blake, Billa Hecka či Frankieho Faisona. Premiéru si film odbije 11. decembra 2020 prostredníctvom služby Amazon Prime.

Seriály

1. Chilling Adventures of Sabrina

Svojou 4. sériou sa s nami rozlúči aj vydarený dark fantasy seriál Chilling Adventures of Sabrina. Do hlavnej úlohy sa, samozrejme, vráti skvelá Kiernan Shipka a uvidíme aj viacero iných starých známych. Mestečko Greendale sa budú snažiť získať na svoju stranu prastaré temné sily. Zabrániť im v tom bude môcť len Sabrina a jej priatelia. Nové epizódy na Netflix dorazia 31. decembra 2020.

2. Bridgerton

Premiéru si odbije aj seriálová novinka Bridgerton. Príbeh sa bude točiť okolo ôsmich súrodencov z vplyvnej rodiny Bridgertonovcov a ich snahy nájsť v živote šťastie a lásku. Seriál z trailerov pôsobí zaujímavo, navyše na ňom pracuje plno talentovaných tvorcov (okrem iného aj Shonda Rhimes), takže mu určite dáme šancu. Premiéru si na Netflixe odbije 25. decembra 2020.

3. Big Mouth

Svojou 4. sériou sa nám hlási aj originálny animovaný seriál Big Mouth. Ten sa zameriava na životy niekoľkých tínedžerov, ktorí sa snažia prežiť pekelnú pubertu. Núdza pritom, pravdaže, nie je o niekoľko trápnych a absurdne humorných okamihov. Nové epizódy si budeme môcť na Netflixe vychutnať od 4. decembra 2020.

4. The Mess You Leave Behind

Kto má rád mysteriózne a napínavé trilery, mohol by dať šancu španielskemu seriálu The Mess You Leave Behind. V centre príbehu bude tajomná smrť, ktorá nedáva spávať novej učiteľke na strednej škole. Je ona sama v ohrození života? Seriál na Netflix dorazí 11. decembra 2020.

5. Selena: The Series

Životopisná dráma Selena: The Series si vezme na mušku príbeh speváčky štýlu tejano Seleny (Christian Serratos). Táto mexicko-americká umelkyňa sa stala veľmi úspešnou, ale musela za to neraz zaplatiť vysokú daň. Na Netflix seriál dorazí 4. decembra 2020.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Svetové metropoly oslávili príchod PlayStation 5 nezvyčajnými spôsobmi


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME