Najväčší slovenský herný a popkultúrny festival, ktorý navštívi aj sám Night King, je už tu!

Skvelý program na víkend, ktorý sa nebude len tak skoro opakovať

Zdroj: YGames & YCon

Tento víkend priestory bratislavskej Refinery Gallery zaplnia fantastické festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con. Nedávno sme si načrtli, čo nás čaká, teraz je načase predstaviť si program jednotlivých dní najväčšieho herného festivalu spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON.

Tri dni plné hier, technológií, cosplayu a popkultúry začínajú už dnes, v piatok. Ten bude patriť stredoškolákom z Bratislavského kraja počas BSK Tech Day. Učenie vie byť aj zábava a zaujímavé prednášky sú toho dôkazom! Herný turnaj umožní najúspešnejším žiakom postúpiť do hlavného turnaja, ktorý sa bude konať v sobotu.

YGames & YCon

Hokejoví fanúšikovia sa nemusia báť, že im ujde zápas proti Francúzom – premietať sa bude v Orange TV zóne. Strapo a Nespi porozprávajú o svojich skúsenostiach z hudobného priemyslu. Nebudú chýbať menšie súťaže a večer príde poriadny žúr na Absolut afterparty.

YGames & YCon

Ako bolo spomínané, v sobotu sa predvedú hráči v nadupanom hernom turnaji. Súťažiť sa bude v najpopulárnejších esportoch súčasnosti – CS:GO, League of Legends, Hearthstone, PUBG, NHL 19 a FIFA 19. Komentátorskej úlohy sa chopia cenní hostia -Ivan “Dev1” Lazarov, DeeThane, Mozilla, CzechCloud a ďalší. Turnaje, samozrejme, bude možné sledovať aj cez online stream. Linky nájdeš na oficiálnej stránke podujatia.

YGames & YCon

Kompetitívny duch soboty bude zachovaný aj v cosplayovej súťaži. Medzinárodná porota v zložení Nana Kuronoma, Hikari Green, Ori cosplay, Luce a Yuriko rozhodne o víťazoch lákavej sumy 1000€ a ďalších parádnych cenách. Pomáhať im pri tom bude najväčšia hviezda festivalu – Vladimír Furdík, svetoznámy slovenský herec a kaskadér, ktorý sa preslávil ako Night King v seriáli Game of Thrones.

YGames & YCon

Sobotný program doplnia kvízy, súťaže a workshopy. Profi céeskári Styko a Zero ťa naučia, ako sa zlepšiť v hre. Hunáč ťa predvedie históriou esportu. Showmatch streamerov si užiješ so Žolíkom, Beybulkou, Dev1m, Deethane a ďalšími. Večer sa opäť rozprúdi zábava na afterparty.

YGames & YCon

V nedeľu sa uskutoční finále herných turnajov. Uvidíš vyše tridsať známych tvárí online sveta, ako napríklad Naked Bananas, Fifqa, Mishkina. Sajfa odmoderuje diskusiu s Vladimírom Furdíkom, dozvieme sa, aké je to byť desivým Night Kingom a kopec zaujímavostí zo zákulisia seriálu Game of Thrones.

YGames & YCon

Návštevníci budú mať možnosť vyskúšať si na vlastnej koži rozličné herné hity a technologické novinky. Medzi skutočné chuťovky patrí progamerská výbavička – notebooky Lenovo Legion Y740, stoličky Fnatic DxRacer a PC zostava LYNX určená pre Majstrovstvá Slovenska v esporte.

YGames & YCon

Súťažné atrakcie sú samozrejmosťou. Vo VÚB stánku so stagediving atrakciou môžu tí šikovní vyhrať merch s tematikou GoT. Na podujatí nebudú chýbať stánky rôznych umelcov a ani to najdôležitejšie – jedlo! O každého návštevníka bude perfektne postarané a nemal by chýbať nikto, kto má v sebe aspoň kúsok gamerskej duše.

Oficiálny web festivalu: yzone.sk/ygames-2019
Udalosť na Facebooku: facebook.com/YGamesSlovakia

YGames & YCon

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nezmyselné veci, ktoré sa dejú vo filmoch a v seriáloch, no v živote sú nereálne


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME