Návštevníci japonských zábavných parkov majú kvôli koronavírusu zakázané kričať

Aj „duchovia“ majú povolené strašiť iba z bezpečnej vzdialenosti.

Zdroj: Profimedia

Nadšenci vzrušenia a adrenalínu žijúci v Japonsku si už čoskoro budú môcť znova vychutnať svoje obľúbené horské dráhy, keďže sa otvárajú zábavné parky v celej krajine.

Medzi novými prevádzkovými usmerneniami je aj jedna špecifická požiadavka, ktorá by im, chtiac-nechtiac, mohla robiť problém. Nesmú totiž na kolotočoch či horských dráhach kričať. Informuje o tom portál CNN.

Profimedia

Neľahká požiadavka

Keďže Japonsko tento týždeň zrušilo výnimočný stav, skupina hlavných prevádzkovateľov zábavných parkov dala dokopy súbor usmernení, ktoré majú zaistiť bezpečnosť hostí a personálu v súvislosti s Covid-19.

Jedným z tých netradičnejších je aj zákaz kriku, čo je pri adrenalínovom charaktere niektorých atrakcií nie úplne splniteľná požiadavka. Je zakázané kričať z nadšenia, vzrušenia či z akéhokoľvek iného dôvodu.

Strašiť môžu iba s bezpečným odstupom

Medzi ďalšie, o trochu klasickejšie opatrenia, patrí aj zvýšená hygiena, pravidelná kontrola telesnej teploty a nosenie rúška, pričom sa kladie veľký dôraz na dôležitosť dodržiavania bezpečnej vzdialenosti. V pokynoch sa takisto uvádza, že ak je pre niektorých zamestnancov náročné nosiť rúška kvôli charakteru ich práce (zabávači), mali by byť od návštevníkov vzdialení najmenej jeden meter.

Pracovníci zábavných parkov by mali s ľuďmi nadväzovať čo najkratšie rozhovory, a ak je to možné, nahradiť ich gestami, mimikou a usmievať sa len očami. Takisto sa majú vyhýbať všetkým fyzickým interakciám s návštevníkmi, ako sú napríklad objatia. V dokumente sa tiež uvádza, že „duchovia“ v strašidelných domoch môžu naháňať hrôzu taktiež iba s bezpečným odstupom. 

Sankcie nie sú stanovené

Otváranie zábavných parkov v Japonsku je individuálne, niektoré už otvorili, iné ešte neohlásili dátum, kedy tak učinia. Okrem publikovaných usmernení podaktoré z nich implementovali aj vlastné pravidlá.

Zatiaľ ide vo všeobecnosti iba o pokyny, neboli určené žiadne sankcie, ak ľudia porušia stanované pravidlá. Čiže nie je jasné, ako budú potrestaní ľudia, ktorí si na horskej dráhe z plných pľúc zavrieskajú…

Profimedia

Zdroj: CNN

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Netradičná žiadosť o ruku v blate. Povedala mu svoje áno?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME