6 neprehliadnuteľných znakov, že sa z teba stal skutočný dospelák

Kupuješ si veci ako ergonomický vankúš…

Zdroj: Phuong Tran / Unsplash

To, že starneš, ti pripomínať nemusíme. Tvoj občiansky túto prácu na dennej báze odvádza aj za nás. Lenže okrem toho, že ti každým rokom pribúda na narodeninovej torte sviečka, sa s týmto procesom spája ešte množstvo ďalších vecí. Napríklad takéto…

1. Dištancuješ sa od sociálnych sietí

Sociálne siete sú osobitý ekosystém, postavený na troch základných pilieroch – faloš, dokonalosť a lajky. Ich symbióza vrcholí v dokonalom poste. V takom, ktorý sa ľuďom páči, pri ktorom si želajú, aby bol ich, vystrihnutý z ich života. Kedysi si sa išiel rozdrapiť, aby si mal takýchto postov plný profil.

Nevedel si sa najesť bez toho, aby si po hodine stajlovania, nasvecovania a chytania správneho uhla nevycapil fotku tohto kulinárskeho skvostu na internet. Aj keď si ho neuvaril. Nevedel si ísť na záchod bez toho, aby si neskontroloval, ako sa mu darí… a teraz? Je ti srdečne u prdele, či dá virtuálna sféra tvojmu jedlu páčik alebo ho ofrfle. Hlavne, že bolo chutné a nebude ťa po ňom páliť záha.

Erik Lucatero / Unsplash (https://unsplash.com/photos/UrhMJ6kfKlo)

2. Moderná popkultúra ti lezie hore krkom

Knihy, filmy, hudba… všetko, čo ponúka moderná kultúra, je pre teba v lepšom prípade chabou atrapou toho, čo to zvyklo byť kedysi. V tom horšom prípade máš pocit, že je to čistý hnoj. To, čo sa ti páči a vykazuje aspoň minimálne známky kvality, je aspoň dvadsať rokov staré a mladá generácia nemá o tejto existencii ani šajnu.

Jens Kreuter / Unsplash (https://unsplash.com/photos/ngMtsE5r9eI)

3. Záleží ti na vlastnej chrbtici

S nostalgickým úškrnom a slzou v očku spomínaš na tie krásne časy. Na časy, keď si mohol na fesťáku týždeň chrápať na zemi, pokrivený ako paragraf a zavalený ďalšími desiatimi naliatymi kamarátmi, a ráno si sa zobudil čulý ako rybka. Teraz si na desať sekúnd nepodložíš krk vankúšom číslo sedem a ráno nevieš chodiť.

Prišiel čas investícií, o ktorých by si päť rokov dozadu nepovedal, že budú hodné tvojich peňazí. Poriadny matrac… pre Kristove rany, koľko tá vec akože stojí? Ergonomický vankúš – nevieš to pomaly ani správne vysloviť, no vieš, že bez neho tvoja chrbtica odmieta plniť svoju funkciu. Och a spomínali sme, že sa teraz po novom snažíš sedieť rovno?

Martin Castro / Unsplash (https://unsplash.com/photos/xmaMmcFHUfU)

4. Ľudia okolo teba si začínajú zakladať rodiny

Ľudia okolo teba berú hypotéky, berú sa navzájom, otehotnievajú… a to všetko plánovane. Nikto nepopiera, že bábätká sú rozkošné a naťahovanie ich bucľatých líčok v sebe nesie zvláštny druh uspokojenia. No sú hlavne finančne náročné, vyžadujú si zodpovednosť a stabilitu.

Ľudia v tvojom okolí do toho idú, lebo sú presvedčení, že im všetky tieto veci vedia zabezpečiť. A čo je ešte zvláštnejšie, pomaly, ale isto, si začínaš pripúšťať, že čoskoro do tejto fázy dospievaš aj ty.

Kelly Sikkema / Unsplash (https://unsplash.com/photos/IE8KfewAp-w)

5. Máš obľúbený obchod s potravinami

Niekto má obľúbené džínsy, ty obchod s potravinami. Našiel si ideálny prienik medzi kvalitou potravín, cenou a dostupnosťou a už sa ho nikdy nehodláš vzdať. Nakupovanie jedla sa pre teba stalo kultúrnou záležitosťou a z nevysvetliteľných príčin ťa to baví.

Robíš si zoznamy ingrediencií, ktoré potrebuješ, potom sa tešíš, keď sú v akcii, a trasieš sa od vzrušenia, keď si vykalkuluješ, koľko eur si dnes ušetril. Wow… tvoj život nabral naozaj nový rozmer.

Phuong Tran / Unsplash (https://unsplash.com/photos/95CjPgv3TUE)

6. Staráš sa o prostredie, v ktorom žiješ

Všetci dobre vieme, ako to fungovalo v tvojich pubertálnych (a dokonca aj tých postpubertálnych) rokoch. Pes sa ti mohol vykakať uprostred izby a ty by si ani brvou nehol. Ležal by si pekne v teple svojej huňatej deky, zakuklený ako motýľ, ktorý sa k životu nepreberie najbližšie desaťročie a dookola by si opakoval „ešte jednu poslednú epizódu“.

Poriadok bol v tvojom ponímaní organizovaný chaos a vedel si sa v ňom orientovať iba ty. Teda za predpokladu, že bolo svetlo a priaznivé poveternostné podmienky… inak sa v ňom nevedel orientovať nikto. Mama nad tým nechápavo ohŕňala nosom, sem-tam ti z dobrej vôle prišla do tej jamy levovej vyvetrať a bolo. Koniec, bodka, vrchol tvojej upratovacej činnosti.

Jarek Ceborski / Unsplash (https://unsplash.com/photos/jn7uVeCdf6U)

Rokmi si však dozrel (teda ty alebo tvoje čuchové bunky, nie je to jedno?) a pochopil, že nechceš žiť ako prasa. Nechceš mať cestu od postele k záchodu dláždenú smradľavými ponožkami, nechceš analyzovať, čo za hmyzí raj či asymetrickú pleseň ti to zase klíči v tom neumytom tanieri.

Ten bordel ťa začína ťažiť, a hoci ťa to nesmierne šokuje, po toľkých rokoch v jeho bezprostrednej blízkosti už zrazu nechceš byť jeho súčasťou.


Reagujte!
Grr Grr
10
Grr
Fuuj Fuuj
50
Fuuj
Fňuk Fňuk
26
Fňuk
Jeej Jeej
17
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
150
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé snímky, ktoré odhaľujú natáčanie obľúbených filmov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME