Nepríjemné situácie, s ktorými denne bojuješ, ak nosíš okuliare

Kedy konečne vymyslia na okuliare stierače?

Či už nevidíš do diaľky alebo nedovidíš na svoj počítač, každý deň sa stretávaš s mnohými strasťami, ktoré sprevádzajú nosenie okuliarov. Alebo si jeden z tých, ktorý sa na to vykašľal, každú chvíľu mu niečo vojde do cesty, ale aspoň je frajer, lebo nemusí nosiť okuliare.

Neviem, ktorá z týchto dvoch ciest je lepšia, no deväť z desiatich očných lekárov odporúča nasadiť si tie sklíčka na oči, keď nevieš rozoznať otca od frajerky. Alebo si to môžeš skúsiť s kontaktnými šošovkami, čo tiež nie je vždy také ideálne, ako sa zdá.

V týchto situáciách sa rozhodne spozná každý, kto nosí dioptrické okuliare.

Pohodlné ležanie pri telke je nemožné

Zavoláš ju na Netflix & chill, zhasneš svetlá, pohodlne sa uložíte a okrem toho, že ti tŕpne ruka, ktorú máš pod ťarchou jej tela, máš okuliare niekde uprostred čela. Keď si ľahneš na chrbát, je to nepohodlné, na bruchu nemožné a na boku si buď musíš dať dole okuliare a nevidíš nič, alebo si ich na hlave necháš a nevidíš tiež nič.

markavelly (https://www.instagram.com/p/BmxMwKIljhT/?tagged=glassesproblems)

Nikdy nič nevidíš, lebo máš špinavé okuliare

Netuším, ako je to možné, ale už samotný pohyb mihalnicami ti okuliare zašpiní. Akonáhle si ich konečne po dvadsiatich minútach vydrhneš, svet je zrazu v 4K rozlíšení. Keď vidíš bez okuliarov lepšie, ako keď ich máš na očiach, dobre vieš, že je ten pravý čas ich konečne očistiť. Čistenie okuliarov by mohla byť kapitola sama o sebe.

Vždy sa nájde niekto, kto si tvoje okuliare ešte neskúšal

Či už máš nové okuliare alebo tie storočné, je to jedno. Vždy sa nájde niekto, kto ti povie „môžem si vyskúšať tvoje okuliare?“. Chvalabohu, že si ľudia nechcú skúšať slúchadlá, rovnako ako okuliare, to by bolo poriadne nechutné. Po tom, čo si tvoje okuliare odskúšal aj Fero, najväčší štamgast v podniku, si ich ešte skúsi barmanka a po polhodine sa k tebe konečne vrátia. Super. Môžeš si ich znova čistiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-cats-glasses-nerds-xT77XZrTKOxycjaYvK)

Nevidíš nič v zime ani v lete

Ak nie si jeden z tých, čo zainvestovali do dioptrických slnečných, akonáhle sa zjaví na oblohe slnko, zažívaš riziko vypálenia spojiviek. Tiež sa čuduješ, že ti ešte oči nevzbĺkli v obrovských plameňoch? Je náročné pozerať sa oproti slnku bez okuliarov, cez sklíčka je pohľad naň doslova oslňujúci.

Super! Prší, konečne niečo uvidím. Teda vlastne nie, kde sa tu zapínajú stierače? Keď konečne prídu chladnejšie dni a slnko ťa neoslepuje, tak zas pri každom vstúpení do mhd-čky, miestnosti a podobne, znova nič nevidíš. Lebo tvoje okuliare sú zahmlené. V samotnej optike ťa vysmejú, keď si budeš pýtať sprej proti zahmlievaniu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-sun-mornings-CPutABwbvXC92)

Musíš čeliť rôznym hlúpym otázkam

„Koľko prstov vidíš?“ „A teraz?“ To, že si dám dole okuliare neznamená, že automaticky osprostiem. Ja len horšie vidím. Tiež to neznamená, že vidím do tridsiatich centimetrov, a potom už len tmu. „A to sú dioptrické?“ Nie, dal som si na seba okuliare, ktoré vlastne nemajú význam, len preto, aby som vyzeral inteligentnejšie. To dáva zmysel. Každý, kto musí nosiť okuliare nikdy nepochopí, prečo niekto nosí imidžovky.

justina_spam2x (https://www.instagram.com/p/BoSTr5Jgefc/?tagged=glassesproblems)

Mnoho zážitkov pre teba nie je zážitkom

3D kino a iné “D“ kino je pre teba viac trápením, ako zážitkom. Dať si okuliare na okuliare? Tlačí to. Dať si tie okuliare bez svojich dioptrických? Nič nevidím… Dovolenka pri mori? Najlepšia je taká, kde sa nevyskytujú žraloky. Varenie a ovoniavanie? Musíš mať naozaj dobrý čuch, lebo znova nič nevidíš.

mark_kez (https://www.instagram.com/p/Bocl8nGBfah/?tagged=glassesproblems)

Titulná fotka: Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Českí Rómovia odpovedajú na rasistický prejav Miloša Zemana. Ich odkaz znie: Pracujeme!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME