Nové Young Adult série, ktoré sa oplatí začať čítať

Tri tipy na magické série (nielen) pre tínedžerov.

Zdroj: Albatros Media, EMEFKA

Bavia vás príbehy násťročných hrdinov, ktorí sa musia popasovať s problémami dospievania, vsadené do zaujímavého fantasy sveta? Patríte medzi milovníkov Young Adult Fantasy literatúry a vaše obľúbené série sú Hry o život, Časodejovia alebo Zasnený Neznámy?

Ak áno, vydavateľstvo CooBoo, patriace pod vydavateľský dom Albatros Media, si pre vás pripravilo tri nové Young Adult série, pri ktorých určite nešliapnete vedľa.

Drahokamy 1: Červená ako rubín

Príbeh lásky, humor a cestovanie časom – táto skvelá kombinácia na vás čaká v prvej časti úspešnej série Drahokamy s názvom Červená ako rubín od nemeckej autorky Kerstin Gierovej. Na motívy série boli natočené aj filmy Rubinrot, Saphirblau a Smaragdgrün z roku 2013 až 2016.

O čom kniha je:

Šestnásťročná Gwendolyn to nemá vždy jednoduché. Jej rodina je zvláštna, ľahko staromódna a plná tajomstiev. Jedného dňa sa jej život zmení od základov – z ničoho nič sa ocitne v Londýne na prahu minulého storočia a Gwen pochopí, že najväčším rodinným tajomstvom je práve ona.

Zároveň si však musí uvedomiť, že pri skákaní v čase by bolo lepšie sa nezaľúbiť – lebo to veci ešte väčšmi skomplikuje…

Mona Rose/EMEFKA

Zväzky mágie 1: Krvavec

Nebezpečná mágia, láska, silná hlavná hrdinka a príbeh plný zvratov, to všetko obsahuje podmaňujúci retelling rozprávky bratov Grimmovcov s názvom Krvavec – najočakávanejšia YA fantasy kniha roka!

Krvavec je debutom americkej autorky Crystal Smithovej, ktorý okamžite zaujal pozornosť čitateľov a médií. Podľa prvého dielu plánovanej trilógie v súčastnosti vzniká televízny seriál.

O čom kniha je:

Princezná Aurelia je mocná čarodejnica, ktorá vidí duše mŕtvych a praktizuje krvavú mágiu. Nanešťastie, žije v kráľovstve, ktoré mágiu brutálne potláča, a hoci na hlave nosí korunu, za takéto prehrešky by mohla skončiť upálená na hranici. Svoje schopnosti však nemôže ukrývať navždy, a tak v prestrojení za slúžku utečie do susedného kráľovstva.

Nachádza tam priateľov, zdokonaľuje sa v mágii a začína niečo cítiť k tajomnému cudzincovi. Pocit šťastia však netrvá dlho. Keď ju dostihne kruté nebezpečenstvo, musí sa rozhodnúť, či pomôže kráľovstvu, kde by ju bez okolkov odsúdili na smrť, alebo dá prednosť slobode, ktorú sa jej podarilo získať len nedávno…

Mona Rose/EMEFKA

Mágia živlov – Prvá veterná čarodejka

Učnica v knižnici, princ a mág v jednom a ich nezničiteľné magické puto – s pútavou a pomerne netradičnou obálkou vychádza prvý diel série Mágia živlov – Prvá veterná čarodejka. Je to debut americkej bestsellerovej autorky Elise Kova.

O čom kniha je:

Ríša Solaris má na dosah zjednotenie celého vojnami zničeného kontinentu. Cisárovi môže k definitívnemu víťazstvu pomôcť živelná mágia driemajúca v sedemnásťročnej učnici. Vhalla Yarlová žije obklopená kopami kníh z celej ríše – pracuje ako učnica v knižnici.

Odmalička sa vyhýba tajomnej veži, v ktorej prebývajú mágovia, až kým nevedomky zachráni život najmocnejšieho z nich, samotného princa Aldrika. S prebúdzajúcou sa mágiou v jej vnútri sa už nebude môcť skrývať medzi knihami.

Mona Rose/EMEFKA

Je už len na vás, ktorým titulom sa necháte zlákať. Knižky sú primerane dlhé, takže sú ako stvorené na dlhé upršané večery alebo víkendové čítanie, keď si chcete oddýchnuť. Či už vás zaujal príbeh plný lásky a cestovania časom, príbeh plný zakázanej mágie alebo magický príbeh boja za spravodlivosť, veríme, že splní vaše očakávania a užijete si príjemné a napínavé čítanie plné lásky.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Albatros Media Slovakia s.r.o.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Opitý mladík si oholil obočie. Čakal ho ale pracovný pohovor, takže siahol po bláznivom riešení

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME