Parádne hudobné videoklipy, na ktorých pracovali známi filmoví režiséri

Hudobné videoklipy točili či točia aj také veľké mená ako Tim Burton či Martin Scorsese.

Filmových režisérov, samozrejme, milujeme hlavne pre ich dokonalé kino hity. Mnoho z nich však svoj talent uplatňuje aj vo vodách hudobného priemyslu, kde nakrúcajú najrôznejšie videoklipy pre spevákov či kapely.

V tomto článku vám predstavíme 10 najzaujímavejších klipov, ktoré vznikli vďaka slávnym režisérom. Pri niektorých možno budete prekvapení, keď zistíte, akí tvorcovia na nich pracovali.

Indochine (College Boy) – Xavier Dolan

Uznávaný mladý režisér Xavier Dolan natočil niekoľko úspešných filmov, ktoré bodovali na festivaloch po celom svete. Za všetky môžeme spomenúť drámy Zabil som svoju matku, Laurence Anyways či Mami. Okrem toho sa však venuje aj tvorbe videoklipov, a práve ten, ktorý vytvoril pre skupinu Indochine a ich piesni College Boy, považujeme za nesmierne silný a pôsobivý. Veď, posúďte sami.

Beastie Boys (Sabotage) – Spike Jonze

Hudobným videoklipom sa venuje aj režisér Spike Jonze, autor skvelých snímok ako V koži Johna Malkovicha, Adaptácia či Ona. Medzi jeho najlepšie hudobné diela patrí videoklip k piesni Sabotage od skupiny Beastie Boys, ktorý je štylizovaný ako seriál zo 70. či 80. rokov.

The Crystal Method (Born Too Slow) – Gore Verbinski

Do hudobného priemyslu sa pozrel aj režisér Gore Verbinski, autor hororu Kruh či dobrodružnej série Piráti z Karibiku. Nižšie vám prinášame jeho vizuálne originálny videoklip pre pieseň Born Too Slow od elektronickej hudobnej dvojice The Crystal Method.

Michael Jackson (Bad) – Martin Scorsese

O piesni Bad od Michaela Jacksona sa asi netreba príliš rozpisovať. Skvelý a chytľavý song sa koniec-koncov v rádiách s úspechom hráva dodnes. Málo ľudí však vie, že klip k tejto piesni natočil legendárny Martin Scorsese, ktorý je podpísaný pod takými geniálnymi filmami ako Mafiáni, Casino či Posledné pokušenie Krista.

Bruce Springsteen (Dancing in the Dark) – Brian De Palma

Energický videoklip pre pieseň Dancing in the Dark od Brucea Springsteena má na svedomí klasik Brian De Palma. Ten nám doručil také kultovky ako Zjazvená tvár, Carrie či Carlitova cesta.

The Killers (Here With Me) – Tim Burton

Majster pochmúrnych melancholických príbehov a temnej gotickej štylizácie Tim Burton neostal svojej povesti nič dlžný a svoj rukopis výrazne zanechal aj vo fantastickej piesni Here With Me od kapely The Killers. Burton nám v minulosti doručil viacero celovečerákov, z ktorých sa stali kultové diela. Spomenúť môžeme Nožnicovorukého Edwarda, Batmana či Ospalú dieru.

Madonna (Vogue) – David Fincher

David Fincher patrí k tvorcom s výrazným vizuálnym štýlom a ten naplno uplatnil aj pri klipe pre pieseň Vogue od Madonny. V jeho podaní je speváčkina pieseň naozaj štýlová. Fincher je podpísaný pod kultovými snímkami ako Sedem, Klub bitkárov či Zodiac. Podieľal sa aj na tvorbe geniálneho kriminálneho seriálu Mindhunter.

Fiona Apple (Across the Universe) – Paul Thomas Anderson

Paul Thomas Anderson patrí k najuznávanejším režisérom súčasného Hollywoodu. Zameriava sa skôr na snímky, ktoré ocenia náročnejší diváci. Do tejto kategórie patria jeho drámy Magnólia, Čierna krv či Niť z prízrakov. Svoju režisérsku brilantnosť nám predviedol aj vo vizuálne podmanivom videoklipe pre pieseň Across the Universe od Fiony Apple.

The Chemical Brothers (Let Forever Be) – Michel Gondry

Michel Gondry patrí k tvorcom, ktorých si spájame s imaginatívnosťou, hravosťou a fantáziou. A dá sa povedať, že všetky tieto prvky sa mu úspešne podarilo preniesť aj do klipu Let Forever Be od známych The Chemical Brothers. Gondrymu vďačíme za filmy ako Večný svit nepoškvrnenej mysle, Náuka o snoch či Pena dní.

Meat Loaf (I Would Do Anything For Love) – Michael Bay

Romantický hit I Would Do Anything For Love od Meat Loafa tiež nemusíme predstavovať. Vizuálneho stvárnenia tejto piesne sa chopil Michael Bay, známy svojím megalomanským štýlom, ktorý sme mohli vidieť v jeho dielach Transformers či Pearl Harbor. Istú mieru štylizácie a akčných scén si neodpustil ani pri nakrúcaní nižšie uvedeného videoklipu.

Titulná fotka: Paramount Pictures, Michael Jackson / youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 dôvodov, ktoré ťa presvedčia o tom, že je super byť sám


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME