Satana si už strihol Al Pacino či Robert De Niro. Ktoré jeho stvárnenie je najvydarenejšie?

Démonického pána pekiel stvárnilo množstvo skvelých hercov. Vybrali sme pre vás tie najvydarenejšie kreácie.

Satanské horory či fantasy snímky sa stále u divákov tešia vysokej obľube. A ako to už tak býva, počas ich existencie sme sa dočkali mnohých hereckých zobrazení samotného pána pekiel alias Satana.

V nasledujúcom článku vám predstavíme desiatku skvelých hercov, ktorí sa do kože temného pána prevtelili. Nájdeme tu už spomenuté horory, fantasy, ale napríklad aj biblický epos. Všetky však majú spoločnú nielen samotnú postavu Satana, ale najmä jeho brilantné a často veľmi originálne herecké stvárnenie.

Al Pacino (Diablov advokát)

Vynikajúci mysteriózny thriller skombinovaný s právnickou drámou sa mohol oprieť nielen o Keanua Reevesa či Charlize Theron, ale hlavne o majstrovského Al Pacina. Ten si tu s veľkým gustom strihol samotného vládcu pekiel. Jeho prevedenie je v Pacinovom podaní poriadne desivé, cynické a charizmatické. Aj vďaka nemu je Diablov advokát dodnes skvelou jazdou.

Robert De Niro (Angel Heart)

Tajomný Louis Cyphre v podaní Roberta De Nira mal v atmosférickom kriminálnom thrilleri Angel Heart skôr menšiu rolu, ale stále išlo o veľmi dôležitú postavu. De Niro stvárnil diabla skutočne impozantne a aj na malom priestore na seba dokázal strhnúť všetku pozornosť. Zlo v jeho podaní je neodolateľne elegantné, temné a sofistikované. Perfektný výkon.

Peter Stormare (Constantine)

Aj v tomto prípade ide skôr o menšiu úlohu. Peter Stormare sa však úlohy diabla chopil s viditeľnou chuťou a doručil nám jeho celkom originálnu podobu.

Potetovaný muž v bielom saku, ktorému z nôh kvapká horúca smola, dokázal zaujať nielen svojím výzorom, ale aj zlovestne škodoradostným správaním. Stormare nepotreboval zbytočne tlačiť na temnotu tejto postavy a práve preto ju poňal veľmi sviežo.

Rosalinda Celentano (Umučenie Krista)

Biblický epos Umučenie Krista, samozrejme, čerpal najmä z Nového zákona. Tam by sme však nejakého Satana hľadali márne. Režisér Mel Gibson sa ho do svojho príbehu predsa len rozhodol umiestniť a zdá sa, že urobil dobre. Rosalinda Celentano v tejto úlohe totiž pôsobí neuveriteľne mrazivo.

Gabriel Byrne (Koniec dní)

Koniec dní je skôr nevydareným mixom akčného filmu a satanského hororu, ale svojich fanúšikov si napriek tomu dokázal nájsť. Určite na tom má svoj podiel aj Gabriel Byrne, ktorý si svoju rolu Satana evidentne užíval.

Podľa svojich slov sa inšpiroval práve kreáciou Al Pacina z Diablovho advokáta. Podobne kvalitný výkon nepodal, ale jeho pán temnôt je aj napriek tomu veľmi výraznou postavou celého príbehu.

Jack Nicholson (Čarodejnice z Eastwicku)

Hororová fantasy komédia Čarodejnice z Eastwicku už patrí ku klasikám žánru. Poriadne sa v nej mohol predviesť najmä Jack Nicholson, ktorý sa na hranie podobne démonických postáv snáď narodil. Jeho vyslanec pekiel je elegantný, vtipný a aj patrične diabolský. Nečudo, že si za svoj výkon odniesol okrem pochvál aj niekoľko ocenení.

Tim Curry (Legenda)

Dnes už tak trochu polozabudnutá fantasy Ridleyho Scotta sa síce nestretla s úspechom divákov ani kritikov, ale všetci sa zhodovali minimálne na jednom: neuveriteľne namaskovaný Tim Curry ako pán temnôt si bez problémov ukradol celý film pre seba. Pokiaľ teda Legenda neupadla do úplného zabudnutia, jej tvorcovia za to môžu vďačiť práve jemu.

Harvey Stephens (Prichádza Satan!)

Malý Harvey Stephens si Antikrista Damiena v kultovom horore Prichádza Satan! zahral len keď mal štyri roky, ale do satanského žánru sa zapísal veľmi výrazne. Celá pointa a zlovestnosť jeho postavy spočívala v tom, že Damien sa správal ako normálne dieťa a nesnažil sa prvoplánovo desiť.

A práve preto sa mu podarilo nahnať divákom omnoho viac strachu a znepokojenia. Stephens si za svoj výkon odniesol nomináciu na Zlatý glóbus, ale herectvu sa ďalej už nevenoval (objavil sa už len v televíznom filme Gaugiun the Savage a v remaku Prichádza Satan! z roku 2006, kde mal malé cameo).

Tom Waits (Imaginarium Dr. Parnassa)

Fantasy dobrodružstvo Imaginarium Dr. Parnassa sa do diváckych myslí zapísalo najmä tým, že išlo o posledný film tragicky zosnulého Heatha Ledgera. Jeho výkon bol skvelý, o tom bez debaty, ale výborne sa predviedol aj kultový Tom Waits, ktorého poznáme najmä ako speváka.

Je nutné dodať, že lepšie si tvorcovia vybrať nemohli a Waits v úlohe rozhodne nesklamal. Jeho, svojím spôsobom sympatického čierno-humorne hláškujúceho Satana si iste zamilujete.

Viggo Mortensen (The Prophecy)

Lucifera stvárnil aj výborný Viggo Mortensen alias Aragorn z trilógie Pán prsteňov. Objavil sa vo fantasy horore The Prophecy. Ten u nás nie je zase až tak známy a netešil sa ani nejakej veľkej priazni kritikov, ale postupom času sa stal celkom kultovkou. Mortensen sa však s rolou popasoval veľmi dobre a práve on je dôvodom, prečo by ste si The Prophecy mali pozrieť.

Titulná fotka: Warner Bros.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Psychológia a nešťastné príklady: Prečo je výhra v lotérii vlastne príšerná?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME