Seriál Ratched z dielne Netflixu oslavuje nečakaný úspech. Stal sa hitom tohto roku

Seriál sa medzi divákmi teší veľkej obľube.

Zdroj: Netflix

Čo sa týka streamovacích služieb, trhu jednoznačne vládne Netflix. Má najviac predplatiteľov a pravdepodobne aj najbohatšiu ponuku. V poslednej dobe sa síce k streamovaniu obracia stále viac štúdií (napr. Apple či Disney), ale zatiaľ sa nezdá, že by pozíciu Netflixu dokázali výraznejšie ohroziť.

Streamovací gigant zároveň len vzácne zverejňuje konkrétne čísla úspešnosti svojich projektov. Ako ale uvádza aj portál Deadline, tentokrát sa pochválil číslami seriálu, ktorý sa stal obrovským (a tak trochu nečakaným) hitom.

Hovoríme o titule Ratched, za ktorým stojí oceňovaný tvorca Ryan Murphy (American Horror Story). Seriál rozpráva príbeh Mildred Ratched (Sarah Paulson), zdravotnej sestry známej z kultového románu a filmu Prelet nad kukučím hniezdom. Vo filmovej adaptácii Miloša Formana ju stvárnila Louise Fletcher. Divákom sa spočiatku zdalo zvláštne vrátiť sa k tejto postave, vyrozprávať jej príbeh a pozrieť sa podrobnejšie na jej minulosť. Predsa len, zdalo sa, že práve Ratched to nejako zvlášť nepotrebuje.

Seriál sa stal tohtoročnou jednotkou Netflixu

Ale Netflixu sa táto na prvý pohľad riskantnejšia produkcia vyplatila. Seriál si totiž počas 28 dní od premiéry pripísal 48 miliónov videní. To je suverénne najviac v tomto roku. Nechal tak za sebou aj overené projekty, ako napríklad komiksovku The Umbrella Academy (45 miliónov pozretí) či Sex Education (40 miliónov pozretí). Ako sme sa zmienili, príbeh sa točí okolo Mildred Ratched, ktorá v druhej polovici 40. rokov prichádza pracovať do psychiatrickej liečebne ako zdravotná sestra.

Dočkáme sa aj druhej série

Práve toto prostredie v nej začne prebúdzať temné a sadistické vlastnosti jej osobnosti. Kritické ohlasy na seriál boli skôr zmiešané, ale diváci boli voči nemu oveľa viac ústretoví. Netflix už oznámil, že sa v budúcnosti dočkáme aj druhej série. Prvá séria Ratched si premiéru odbila 18. septembra tohto roku a v prípade záujmu si ju môžeš zapnúť na Netflixe.

Netflix
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena predávala plavky cez internet, no narazila na úchyláka. Jej reakcia pobavila internet


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME