Simulátor Karen či útok na Area 51. Toto sú PC hry, ktorých vznik bol inšpirovaný memes

Svet hier a memes je previazanejší, ako by sme čakali.

Zdroj: isTom Games Kft.

Hry a memes sú dva fenomény internetovej doby. Memes, ktoré sú inšpirované hrami, pozná asi každý, málokto ale vie, že tieto dve médiá sa ovplyvňujú aj opačným smerom. Je čas pozrieť sa na hry, ktorých hlavnými hrdinami sú memes.

Produkcia meme hier sa dá brať ako „herná partizánčina“. Tvorcovia sa snažia vyťažiť z minima maximum a svoje nedostatky v kategóriách, v ktorých nemôžu konkurovať veľkým titulom, kompenzujú nezvyčajnými nápadmi a humorom. Treba povedať, že ani kvalita humoru nemusí byť vždy na úrovni.

Hry s tematikou memes sú naozaj rozmanité, no aj napriek tomu sa u nich často opakujú niektoré vlastnosti. Väčšina z nich má veľmi jednoduché až katastrofálne technické spracovanie. Dokopy ich dal jeden človek alebo veľmi malý tím. Nevedno prečo, výroba meme hier je fakt populárna medzi ruskými tvorcami.

Toto je výber niekoľkých herných titulov s tematikou memes, ktoré sa objavili na Steame. V poslednej dobe sa s nimi akoby pretrhlo vrece a bude ich stále viac a viac.

Polandball Can Into Space

Obľúbená séria meme komiksov, ktorá sa zakladá na humornom doťahovaní sa rôznych národov, bola herne spracovaná v roku 2016. V Polandball: Can Into Space! sa hráč zhostí úlohy Poľska, ktoré sa túži vydať na cestu ku hviezdam. Počas hry si vylepšuješ raketku a bojuješ s ostatnými countryballmi, ktoré sa ťa snažia zastaviť.

Nyan Cat: Lost In Space

Meme Nyan Cat má svoje najlepšie roky dávno za sebou a mnohí z nás naň už takmer zabudli. Pred piatimi rokmi však dúhová mačička bola na vrchole popularity, na čom má podiel aj hra Nyan Cat: Lost In Space. Pixelatá grafika a chiptuneová retro muzika ťa sprevádzajú počas letu rôznymi svetmi, v ktorých zbieraš kadejaké maškrty.

Meme Run 2

Na opísanie tejto hry stačí fakt len názov – bežíš s postavičkou, ktorá je meme, v prostredí, ktoré je meme, a tvojimi súpermi sú memes. Stačí si pozrieť niekoľko sekúnd gameplayu, aby bolo človeku jasné, že memečkami tvorcovia naozaj nešetrili. POZOR! Hra môže predstavovať prudký nápor na tvoje zmyslové orgány!

Karen: An Outrage Simulator

Jedna z noviniek je venovaná hašterivým ženským, ktoré internet nazval Karen. Náplňou Karen: An Outrage Simulator je vystrájanie na verejných priestranstvách a nasieranie ostatných ľudí. Napriek primitívnej premise sú hráči s titulom nadmieru spokojní. Podľa recenzií ide o prekvapivo vtipnú a zábavnú hru, pri ktorej stráviš viac než pár minút.

STORM AREA 51: AYY LMAO EDITION

Uplynul už rok od legendárneho podujatia Storm Area 51. Dvadsiateho septembra 2019, v deň útoku na vojenskú základňu, sa na Steame objavila hra Storm Area 51: Ayy LMAO Edition. Skromná stupiditka veľmi hodnoverne zachytila všetky chystané plány – v hre sa objavili Kyleovia, vrhači kameňov aj Naruto bežci.

Cyber-doge 2077: Meme runner

Vyrysovaný Swole Doge stále patrí k najobľúbenejším meme postavičkám a nikoho teda nemôže prekvapiť, že sa stal protagonistom vlastnej hry. Cyber-doge 2077: Meme runner je hra, ktorá sa hrá identicky ako Subway Surfers. Výnimočnou ju ale robia dve veci – zastúpenie rozličných memes a kvalitný synťákový soundtrack.

Kill It With Fire

Ľudia na internete sa radi hádajú o rôznych veciach, v jednom sú však zajedno – pavúky sú zlo. Sociálne siete majú arachnofobické osadenstvo a v súvislosti s likvidáciou nebezpečne vyzerajúcich pavúkov sa uchytila fráza Kill it with fire. Pointa tejto hry je nemilosrdný boj s pavúkmi za použitia rozmanitého vybavenia. Bez ohľadu na kolaterálne škody.

Симулятор Сидения у Подъезда

Ako sme spomínali v úvode, Rusi milujú meme hry. Bola by preto škoda, ak by nevytvorili nejaké, ktoré by vychádzali z reálií ruskej krajiny. Simulátor sedenia pred chodbou ti umožňuje splniť si svoj veľký ruský sen. Ako pravý gopnik čupíš pred starým panelákom, fajčíš cigaretku a užívaš si výhľad. Stlačením klávesy môžeš povedať „suka“, „bljaď“ alebo pustiť hardbass.

Slavistan

Ďalšia hra znázorňujúca skutočný život Slovanov nesie názov Slavistan. Nejde o nič iné ako o takmer nikdy nekončiacu, alkoholom poháňanú pouličnú bitku. V retro grafickom kabátiku zavítaš na Balkán, do Poľska a do Ruska a len sa mlátiš a mlátiš

Cat or Bread?

Posledný bod v našom zozname je hra od ruského vývojára, ktorá je na Steame dostupná jedine v ruštine. Náplňou Cat or Bread je klikať na mačky, ktoré sú umiestnené medzi bochníkmi chleba. Povedzme si na rovinu – rozlíšiť mačku od chleba skutočne nie je náročné. Za získané body si môžeš aspoň nakúpiť rozličné čiapky pre mačky.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Výkladový slovník ženského správania pre všetkých zmätených mužov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME