Skupine slovenských pátračov sa v Tribeči podarilo zachytiť tajomný hlas. Bol tam s nimi ešte niekto?

Slovenské pohorie je neslávne známe mnohými záhadnými zmiznutiami.

Zdroj: MTI GROUP / youtube.com

Tribeč je krajinný celok vo Fatransko-tatranskej oblasti a nachádza sa v oblúku Vnútorných Západných Karpát. Pravdepodobne tiež ide o jednu z najznámejších tajomných oblastí na Slovensku, o ktorej sa hovorí v súvislosti so záhadnými zmiznutiami a údajnou paranormálnou aktivitou.

O jeho spopularizovanie sa do veľkej miery postaral spisovateľ Jozef Karika, ktorý do jeho kulís zasadil svoj hororový román Trhlina. Podľa neho následne vznikol aj úspešný film Petra Bebjaka. Zlovestné pohorie sa nám pripomenulo aj v týchto dňoch, informuje Nitra24. Do hustých lesov pohoria sa totiž vybral aj Pohotovostný pátrací tím.

SanoAK/Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Tribe%C4%8D#/media/File:SK_mnt_Tribe%C4%8D_Hill_Mal%C3%A1_Ostr%C3%A1.jpg)

Tajomný hlas

Členovia tohto občianskeho združenia sa zaoberajú pátraním po nezvestných osobách a na Tribeč sa vybrali v rámci cvičenia. To bolo zamerané na spoluprácu a navigáciu v ťažko dostupnom teréne počas noci. Celý postup cvičenia sa nakrúcal na kamery. Netrvalo dlho a členovia tímu v lese stratili orientáciu. Kompas neustále ukazoval inú stranu, čo mohlo byť spôsobené miestnou geomagnetickou činnosťou. Okrem toho sa im ale nič zvláštne neprihodilo. Teda aspoň si to mysleli.

Keď si totiž nahrávky pozerali v štúdiu, zistili, že zachytili neznámy mužský hlas, ktorý hovoril meno „Štefan“ (na videu približne v 35. minúte a 45. sekunde). Zaujímavé ale je, že priamo na mieste nikto z členov tímu žiadny hlas nepočul. Tento mrazivý nález, pravdaže, členov tímu poriadne vydesil a zaujal. Ako ale uviedli, logicky si nevedia vysvetliť, ako sa na záznam hlas dostal.

Zhodli sa ale na tom, že les má naozaj zvláštnu a nepríjemnú energiu a rozhodne sa v ňom necítili príliš bezpečne.

Podivné udalosti sprevádzajú Tribeč už desiatky rokov

Tomu sa netreba príliš čudovať. Tribeč má už roky povesť miesta, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Došlo v ňom totiž k viacerým záhadným zmiznutiam. V tamojších lesoch zmizol v roku 1929 napríklad lesník Samšály. V jedno zimné ráno sa vydal na obvyklú pochôdzku po svojom revíri a už nikdy sa nevrátil. Nenašlo sa ani jeho telo.

V roku 1930 zmizla aj 18-ročná Mária Švajzerová. Tá sa vybrala zo svojej domovskej dediny Mankovce do dediny Zlatno navštíviť starých rodičov. Tam ale nikdy nedorazila. Známy je aj prípad, na ktorý odkazoval aj spomínaný román Trhlina. Ten sa odohral v roku 1939. Robotník Walter Fischer sa koncom januára rozhodol vyraziť na výlet do hôr. Údajne mal v pláne doraziť až na Čierny hrad. Bez stopy ale zmizol.

Titlak/Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Tribe%C4%8D#/media/File:Sukromna_vyhliadka_27.2.2011_-_panoramio.jpg)

Rozbehlo sa rozsiahle pátranie a Fischera sa v máji toho istého roku skutočne podarilo nájsť. Bol v bezvedomí a na tele mal rozsiahle popáleniny. Lekárom sa ho podarilo zachrániť, ale o tom, čo sa s ním mesiace dialo a kde vlastne bol, sa nič nedozvedeli. Fischer s okolím nekomunikoval a napokon bol umiestnený do psychiatrickej liečebne v Žiline.

V roku 1966 v blízkosti Tribeča zmizli aj manželia Belianovičovci. Ich auto našla na ceste z obce Jelenec polícia. Samotných manželov ale už nikdy nenašli.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
82
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Cool" slová, ktoré používajú mladí, ale ostatným lezú na nervy


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME