Skutočný Jurský park plný dinosaurov? Spoločnosť Elona Muska v tom nevidí problém

Potrebné technológie vraj máme k dispozícii už dnes.

Zdroj: Universal Pictures / moviestillsdb.com

Populárny americký blockbuster Jurský park (a jeho pokračovania) od Stevena Spielberga iste dobre poznáš. Miliardár John Hammond (Richard Attenborough) v ňom vytvorí zábavný park plný dinosaurov. Tých sa skupine vedcov podarí oživiť zo zachovanej DNA.

Možno si sa tiež zamyslel, či by bolo podobným spôsobom možné dinosaurov „opäť oživiť“ aj v skutočnosti. Ako píše aj portál 9GAG, Max Hodak, ktorý spolu s Elonom Muskom založil firmu Neuralink, tvrdí, že by to rozhodne možné bolo!

moviestillsdb.com/Universal Pictures

Jurský park môžeme vytvoriť

„Ak by sme chceli, mohli by sme postaviť vlastný Jurský park,“ napísal Hodak na Twitteri. „Geneticky by nešlo o autentických dinosaurov, ale možno po 15 rokoch šľachtenia a výskumu by vznikli úplne nové druhy.“ Uviedol, že niečo také by bolo možné zrealizovať už za pomoci dnešných technológií.

A podľa neho by to rozhodne stálo za skúšku. Na Twitteri dokonca napísal, že dinosaury by mohli pomôcť zvýšiť biodiverzitu na planéte. „Ale prečo sa zastaviť pri tom? Prečo neskúsime vytvoriť úplne novú diverzitu?“ pýtal sa Hodak. Jeho príspevky sa stretli so zmiešanými reakciami.

Niektorí sa pre nápad nadchli, ale viacero používateľov Hodakovi napísalo, že jeho nápad je síce uskutočniteľný, ale nebezpečný. „Existuje viacero filmov, ktoré nám ukazujú, že je to zlý nápad,“ uviedol istý Peter. Ďalší používateľ napísal: „Máš pravdu v tom, že by to bolo možné. Ale nemyslím si, že by sme to mali robiť len preto, lebo môžeme. Mali by sme na to mať naozaj silný dôvod.“ Tak uvidíme, či sa niekedy v budúcnosti dinosaurov pobehujúcich v parku naozaj dočkáme…

moviestillsdb.com/Universal Pictures
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Majitelia domácich miláčikov sa podelili o to najhlúpejšie, čo kedy vyparatili


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME