Slováci spustili petíciu. Chcú vidieť film Godzilla vs. Kong v kine v rámci duchovnej potreby

Autori petície reagujú na otvorenie kostolov počas pandémie.

Zdroj: Continental Film/Warner Bros./HBO Max

Aj táto Veľká noc sa, bohužiaľ, nesie v znamení koronavírusu. To znamená, že si musíme odpustiť návštevy, bary, reštaurácie či obchody. Zatvorené sú aj kiná, takže sme odkázaní hlavne na Netflix a ostatné streamovacie služby. Na stránke Peticie.com sa ale v týchto dňoch objavila zaujímavá petícia.

Tá je adresovaná premiérovi Eduardovi Hegerovi a žiada od neho, aby v kinách povolil premietanie nového akčného trháku Godzilla vs. Kong z dôvodu „duchovných potrieb občanov“. Autori narážajú na to, že pred Veľkou nocou vláda otvorila kostoly a veriaci do nich mohli individuálne zájsť, aby načerpali duchovnú podporu.

Continental Film/Warner Bros./HBO Max

Tento krok sa stretol s kritikou odborníkov aj bežných ľudí, ktorí kvôli pandémii nemôžu vykonávať svoju prácu, prípadne sú na hranici krachu. Otvorené kostoly pritom slovenskej ekonomike nijako nepomôžu. Nehovoriac už o tom, že sa v nich kumulujú hlavne starší ľudia, pre ktorých predstavuje koronavírus obzvlášť veľké nebezpečenstvo.

Premietanie Godzilly ako duchovná podpora

Na podobné uvoľňovanie niektorých opatrení sa zamerali aj tvorcovia výzvy. „K uvoľneniam dochádza z dôvodu najväčších kresťanských sviatkov, preto si myslíme, že aj sympatizanti iných náboženstiev a filozofií by mali získať možnosť takzvanej individuálnej duchovnej služby prostredníctvom spôsobov, aké im tieto náboženské alebo filozofické smery poskytujú. Niektorí z nás sa považujeme za stúpencov časti viery šintoizmu, kde stúpenci vzývajú tvory zvané Kaiju, medzi ktoré patrí aj menovite Godzilla, píše sa v znení petície.

„Práve v dnešných dňoch sa v kinosálach vo svete má premietať nový film venovaný Godzille, avšak tie sú na Slovensku aktuálne úplne zavreté. To nám osobne absolútne znemožňuje naplniť našu duchovnú prvú pomoc a zvládanie stresu spôsobeného udalosťami pandémie. Godzilla, ako už jej meno, v ktorom sa nachádza slovo God, v slovenčine Boh, symbolizuje pre nás rovnakú duchovnú entitu, ako je to pri iných náboženstvách či filozofiách na Slovensku, uvádzajú autori petície.

Continental Film/Warner Bros./HBO Max

Proti diskriminácii

Preto si Vás dovoľujeme požiadať o prehodnotenie otvorenia kinosál na území Slovenska pre naplnenie individuálnej duchovnej potreby, samozrejme v kontexte pandemických opatrení a obmedzení pre ochranu zdravia spoločnosti, a to preto, aby nedochádzalo k diskriminácii náboženských či filozofických menším na území Slovenska. “

Petícia má zatiaľ na konte 157 podpisov. Pokiaľ by si teda chcel vidieť nový diel Godzilly na veľkom plátne, prípadne ťa hnevá, ako slovenská vláda pristupuje k uvoľňovaniu niektorých opatrení a na ostatných kašle, určite svoj podpis pripoj!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Netradičná dištančná Veľká noc je opäť tu, čo nám tento rok prináša?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME