Jednoduché spôsoby, ktorými si zlepšíš kondičku, a to ani nevyžadujú hodiny v posilke

Ani nebudeš vedieť ako a vybehneš na šieste bez zadýchania sa.

Zdroj: Sam Manns, Unsplash

Mnohí z nás sa nezamýšľajú nad svojou kondičkou, kým zrazu nemusia vyjsť na štvrté poschodie a nevedia polapiť dych. V takýchto momentoch si povieš, že by si mal so sebou niečo robiť.

Možno však nemáš čas na to, aby si trávil dlhé hodiny v posilke cvičením, preto máme pre teba niekoľko tipov, ako si zlepšiť kondičku niekoľkými jednoduchými spôsobmi. 

Chodenie po schodoch

Zabudni na výťah a vyšliap si to pekne peši. Ak bývaš na dvanástom poschodí, tak to zrejme nezvládneš bez zadychčania. Môžeš si to však zjednodušiť tak, že vyjdeš aspoň polovicu peši a ďalej sa odvezieš výťahom.

Každý deň si pridaj o poschodie viac a čoskoro nebudeš vedieť ako a budeš hore skôr, ako by si bol hore výťahom. Ak máš tiež možnosť, pokús sa pred eskalátorom uprednostňovať normálne schody. Avšak aj po eskalátore sa dá chodiť.

Big Brother Running GIF by Global TV - Find & Share on GIPHY

Vymeň MHD a taxíky za pešobus

Niekedy trvá samotná cesta MHD-čkou dlhšie ako cesta peši. Ak ideš na dlhšiu vzdialenosť, tak sa vydaj aspoň kúsok cesty peši, prípadne choď tam peši a naspäť môžeš využiť MHD či taxík. Chodenie je pre nás jeden z najprirodzenejších pohybov, tak prečo naň zabúdať?

ZACHARY STAINES, Unsplash

Daj si každé ráno plank

Cvik s názvom plank, v preklade tiež „doska“, nevyžaduje veľa priestoru, času, a ani námahy a dokážeš ním precvičiť celé telo. Stačí, že ho začneš cvičiť každé ráno alebo večer predtým, ako pôjdeš spať. Uvidíš však, že tridsať sekúnd dokáže trvať dlhšie, ako si si možno myslel.

Akonáhle sa budeš zlepšovať a vydržíš stále dlhšie, tak budeš mať zo seba ohromnú radosť. Tento jednoduchý cvik ti pomôže s lepším držaním tela a celkovým precvičením svalstva takmer celého tela.

Zábavné činnosti, ktoré vyžadujú pohyb

Voľnočasové aktivity nemusia byť len o vysedávaní v podnikoch, v kine a o priberaní. Dajú sa robiť aj aktivity, ktoré sú zábavné, a ani nebudeš vedieť ako, a nakopneš pri nich svoju kondičku.

Napríklad také venčenie psíkov. Tie ti budú nesmierne vďačné a rovnako aj tvoje telo a psychika tiež. Prípadne môžete ísť s partiou na výlet, ktorý vyžaduje menšiu túru, prechádzku. Skvelá zábava je aj laser tag alebo nejaká escape room. 

kevin laminto, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chlapík si vyslúžil titul diabolského génia po tom, čo oblepil mesto nálepkami AirPod slúchadiel


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME