Streamer zarobil viac ako 13-tisíc eur za osem hodín. Ľudia mali za poplatok rušiť jeho spánok

Aj spánok možno speňažiť.

Zdroj: Shutterstock

V dnešnej dobe sa dajú celkom slušné peniaze zarobiť aj prostredníctvom internetu a sociálnych sietí ako YouTube či Twitch. Niet preto divu, že túto možnosť využíva stále viac ľudí. Faktom ale je, že streameri musia ľudí zaujať niečím originálnym, aby z nich dokázali dostať peniaze. Ako píše portál Unilad, 26-ročnému streamerovi s prezývkou Asian Andy sa to podarilo.

Platforma Twitch je síce v prvom rade určená pre hranie videohier a ich následné streamovanie, ale peniaze sa na nej dajú zarobiť aj inak. A Andy prišiel so skutočne bizarným nápadom: diváci ho mali za poplatok budiť zo spánku. Áno, presne tak. Treba dodať, že nebol prvý, komu napadlo speňažiť spánok. Už v roku 2017 uskutočnil podobný stream autor Ice Poseidon, ktorý počas neho vybral 5-tisíc dolárov.

Rušenie spánku za peniaze

Andy si teda pred kamerami ľahol do postele a dal si šlofíka. Na jeho sledovateľoch následne bolo, aby si z ponuky vybrali rôzne spôsoby narušenia jeho spánku. Za peniaze mohli Andyho prebudiť na plné pecky hrajúcou hudbou, štekotom psa, čítaním správy typu „Horí ti počítač!“ či rôznymi inými hlasnými zvukmi.

Tento nápad sa chytil a Andy tak za sedem hodín dokázal zarobiť úctyhodných 16-tisíc dolárov (viac ako 13-tisíc eur). Na videu tiež môžeš vidieť, koľkokrát sa Andy zo spánku prebudil. Streamer neskrýval prekvapenie a radosť z nazhromaždenej sumy. Uviedol, že podobný stream v minulosti dokázal autorovi zarobiť 6-tisíc dolárov, takže Andymu a jeho fanúšikom sa podarilo prekonať rekord.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o historky o svojich prvých (pred)školských láskach


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME