18 nepísaných pravidiel, ktoré by mal každý dodržiavať

Bohužiaľ, nie vždy to tak je…

Zdroj: Scott Webb / Unsplash

Za nedodržiavanie týchto nepísaných pravidiel ťa nečaká žiaden postih. Nikto ťa nezažaluje, nenaparí pokutu, maximálne ti už od nervov jednu plesne nasrdený okoloidúci, ale to je skutočne nepravdepodobné. To však nič nemení na tom, že by bol svet omnoho krajším miestom, keby sme sa ich všetci držali.

1. Najprv sa vychádza

Autobus je preplnený, praská vo švíkoch, ľudia pri dverách ešte nestihli ani vykročiť a tetuška s tromi nákupnými taškami sa už tlačí do voza ako luteráni do neba. Ten autobus ti neujde. Zato celý proces nastupovania a vystupovania bude podstatne rýchlejší, keď ešte dve stotiny sekundy postojíš na zastávke.

2. So skupinou priateľov nekráčajte vedľa seba

Ako by povedala moja mama – ani obísť, ani preskočiť. Partička štyroch ľudí roztiahnutá po celom chodníku, čo sa tempa týka zaradená jednotka a veselo si štebocú. Ľudia za nimi sa možno ponáhľajú, možno už teraz majú byť niekde inde… smola. Lebo cestu im kríži bezočivosť v štyroch rôznych podobách.

Joel Mott / Unsplash (https://unsplash.com/photos/w_i3AhytjAY)

3. Zanechaj záchod v normálnom stave

Je smutné, že na toto vôbec treba apelovať, že treba na záchody písať oznamy o tom, ako „za záchodom trošku vzadu, nie je kefa na parádu“. A ešte smutnejšie je to, že sú tam úplne zbytočne. Naozaj niekto žije v domnienke, že je hajzľová doska na verejných toaletách súkromným portfóliom jeho telesných tekutín?!

4. Umy si ruky

A počuli ste už o tom, že obrazovka mobilného telefónu na sebe nosí až stokrát toľko baktérií ako splachovač na záchode? Áno, počuli. No a čo. Držal si v ruke desať sekúnd dozadu pipiša? Držal. No tak si tú paprču pekne umy.

5. Zbieraj hovienka po svojom psovi

Zbierať teplé smradľavé kôpky do igelitového vrecúška a zadržiavať pri tom vlastné zvratky nie je nič príjemné. Ale rovnako nie je nič príjemné do jednej takej kôpky stúpiť po ceste do práce. Od začiatku ti muselo byť jasné, že chudák pes všetok svoj telesný odpad asi nevypotí.

Charlie being responsible

6. Nerozdávaj cudzie čísla bez povolenia

Nezáleží na tom, či chceš kamošovi dohodiť kšeft roka alebo dať kamarátku dokopy s jedným fajn týpkom, o ktorého si akurát zakopla na ulici. Ak nemáš jeho súhlas, potom je niečo takéto absolútne neprípustné.

7. Daj si ruku pred ústa, keď kýchaš

Na verejnosti. Ruku pred ústa, keď kýchaš na verejnosti. Doma si baktériami a všelijakou inou pliagou „obstrekuj“, čo len chceš, ale v autobuse? Keď pred tebou sedí ďalší človek, ktorému si práve bez chochmesu opľul celý krk? V pekle máš už rezervované miestečko rovno pod Satanovými guľkami, kamoško.

8. Používaj blinkre

Cestné komunikácie sú jedna španielska dedina, je strašne ťažké sa na nich orientovať. Napríklad, preraďovanie z jedného pruhu do druhého… bláznovstvo! Kiežby existovalo niečo, čo by dalo ostatným vodičom na známosť, že to plánujem spraviť. Možno nejaké svetielko, blikajúce svetielko… to by bola nádhera.

Season 8 Episode 21 GIF by SpongeBob SquarePants - Find & Share on GIPHY

9. Nepoužívaj mobil za volantom

Ráno stojíš v dopravnej kolóne a vidíš, že medzi autom pred tebou a tým autom ešte pred ním je asi dvojkilometrová medzera. Prečo? Pretože sa chlapčisko jednou rukou špára v nose a druhou ťuká čosi do telefónu, pretože prečo nie, veď ľudia za ním sa vôbec nechcú dostať do roboty. Presne kvôli takýmto ľuďom by mali k vodičáku garantovať aj psychologické poradenstvo zdarma.

10. Ďakuj aj za volantom

Mávnutie rukou, štyri výstražné – fakt to nie je žiadna veda.

11. Na pozdrav sa vždy postav

Nepríde ti neprirodzené sedieť, zatiaľ čo ti protistrana podáva ruku na zoznámenie? Jasné, že príde. Je to neprirodzené a, hlavne, je to neslušné. Na formálnych stretnutiach, najmä na pracovnom pohovore, sa takémuto náznaku lenivosti radšej vyvaruj.

12. Zasuň po sebe stoličku

Drobné gesto, veľký efekt.

Sabri Tuzcu / Unsplash (https://unsplash.com/photos/g-erOiuDxro)

13. Nenechaj po sebe spúšť v skúšobnej kabínke

Obchod síce zamestnáva ľudí, ktorí (okrem iného) za upratovanie kabínok poberajú mzdu, ale to ťa ešte neoprávňuje zanechať ich v postapokalyptickom stave. O to väčšmi, ak sú výpredaje v plnom prúde, rad na kabínku sa tiahne cez celú predajňu a je viac než jasné, že to medzi tebou a ďalším zákazníkom nikto odpratať nepríde.

14. Žuj so zatvorenými ústami

Mechanické spracovanie potravy je pomerne bežným biologickým procesom, pri ktorom sa jedlo v ústnej dutine rozomieľa, mieša so slinami a mení na kašovitú hmotu. Ale, pre lásku božiu, nikto tvoju kašovitú hmotu vidieť nechce!

15. Daj si dole ruksak v autobuse

V autobuse nie je miesto. Ľudia nemajú kam nastupovať. Ich životný priestor sa minimalizuje na nulu až záporné hodnoty. A ty máš na chrbte ruksak. PREČO?!

Scott Webb / Unsplash (https://unsplash.com/photos/O0T1SIgHAfM)

16. Nehuč na verejných toaletách

Neviem, či to rovnakým spôsobom funguje aj na pánskych toaletách, ale na dámskych určite. Najprv vojde kúdoľ voňavky, čo by skolil aj koňa, potom dve čajky, ktoré intenzívne o niečom hrkútajú. Ich hlas je synonymom rušenia nočného pokoja, a to sú dve hodiny poobede.

Vôbec im netrhá žily, že sa slečny vo vedľajších kabínkach snažia oddávať duchaplnej činnosti, na ktorú je táto miestnosť určená… ony musia poohovárať Dušana a jeho malý p… eugeot bez klimatizácie.

17. Nepredbiehaj sa

Wau. Práve si ušetril trinásť sekúnd svojho drahocenného času a všetkým naokolo ukázal, že si jeden egoistický kretén. Gratulujem.

18. Čo si požičiaš, to vráť

A hlavne to vráť také, aké si si to požičal. Tiež by sa ti nepáčilo, keby si niekomu niečo požičal a on by to nevracal, nevracal a nevracal… až dokiaľ by si si to ty sám nevypýtal. A potom by to možno vrátil, no v kompletne nepoužiteľnom stave.

Icons8 team / Unsplash (https://unsplash.com/photos/CePzL5MMNpE)


Reagujte!
Grr Grr
13
Grr
Fuuj Fuuj
42
Fuuj
Fňuk Fňuk
12
Fňuk
Jeej Jeej
173
Jeej
Uups Uups
35
Uups
Haha Haha
44
Haha
Woow Woow
28
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné situácie, ktoré pozná len ten, kto má súrodenca

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME