Učiteľ z Ghany učí deti základy MS Word-u pomocou kresby na tabuli

A je jasným dôkazom toho, že učitelia, ktorí milujú svoju prácu, ešte skutočne nevyhynuli

Keď sa na Slovensku povie slovo učiteľ, väčšina z nás si bez mihnutia oka predstaví obstarožnú pani vo veľmi nevkusnej blúzke s vražednou náladou a vetou „Zvoní pre učiteľov, nie pre vás!“ na perách. O to hrejivejší pocit pri srdiečku sa však dostaví, keď vidíte, že na svete ešte naozaj ostali učitelia, ktorí svoju prácu milujú a skutočné vzdelanie ich študentov je im prednejšie ako vybíjanie si vlastných komplexov z nevydareného manželstva v žiackych knižkách bezbranných detí.

Jedným z učiteľov, o ktorých v sekunde viete, že boli pre túto prácu zrodení, je aj Owura Kwadwo – rodák z Kumasi, Ghana. Owura učí o informačných a komunikačných technológiách na jednej z tamojších škôl, ktoré, ako ste sa už mohli dovtípiť, nie sú práve vychýrené pre svoju dobrú technickú vybavenosť. Jednou z nepísaných povinností učiteľa je však nenechať sa odradiť aj na prvý pohľad žalostnými podmienkami a urobiť všetko, čo sa dá, aby predal svoju vedomosť študentom čo najpresnejšie. A presne tu sa Owura ukázal ako nesmierne kreatívny jedinec.

Posted by Owura Kwadwo Hottish on Donnerstag, 15. Februar 2018

Keď nemáš počítač a programy, o ktorých máš deti učiť, tak si ich jednoducho nakresli, povedal si pravdepodobne Owura jedného dňa v hlave a onedlho na to sa už na tabuli rysovali prvé črty provizórneho Microsoft Word-u. Keďže učiteľ predtým sám navštevoval umeleckú školu, nebol preňho náčrt programu žiaden problém a niet pochýb o tom, že žiaci tento kreatívny počin viac než uvítali. „Aspoň im to dalo predstavu o tom, čo by sa dialo, keby reálne sedeli za počítačom,“ hovorí Owura, ktorého nezvyčajná metóda očividne zafungovala perfektne, keďže deti sa tešia na každú jeho hodinu. „Vždy sa uistím, že všetci všetkému rozumejú pred tým, ako hodinu ukončím,“ dodáva na záver.

Posted by Owura Kwadwo Hottish on Donnerstag, 15. Februar 2018

Fotografia, ktorá zobrazuje učiteľa s jeho unikátnou verziou textového editoru nakresleného na tabuli, obletela svet šialenou rýchlosťou a ako to už býva zvykom, ľudia sa opäť rozdelili do dvoch táborov. Jedna skupina ľudí je nápadom a kreativitou tohto učiteľa nesmierne unesená, ďalšia nedokáže pochopiť, ako je možné, že v 21. prvom storočí stále existujú školy, ktoré nemajú prístup k počítačom (ba čo viac, dokonca aj oblasti, kde školy nemajú vôbec). Ihneď sa však spustila vlna donácií notebookov a projektorov od ľudí, ktorých celá táto nešťastná situácia nenechala chladnými, a škola je za ne nesmierne vďačná. No všetci si uvedomujú, že toto je len maličká špička ľadovca. Škôl s nedostatkom pomôcok je viac než dosť, avšak ako aj sám Owura hovorí, problémom sa zaoberá vláda a nám ostáva len dúfať, že sa v priebehu nasledujúcich pár rokov dajú veci do pohybu a situácia sa konečne obráti k lepšiemu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/veephbo-hbo-veep-julia-louis-dreyfus-l46CCLyUWdJYD3I2Y)

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka: Owura Kwadwo Hottish / facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
12 zábavných chatov s dievčaťom, ktoré má dokonalý zmysel pre humor


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME