Vo veku 99 rokov dnes zomrel britský princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety

Buckinghamský palác oznámil smrť človeka, ktorý stál po boku kráľovnej 73 rokov.

Zdroj: Profimedia

Z Londýna sa dnes do sveta rozšírila ohlušujúca správa. Princ Philip, vojvoda z Edinburghu a grécky rodák, zomrel dnes ráno vo veku 99 rokov. Informoval o tom portál Royal.uk.

Jej veličenstvo kráľovná s hlbokým zármutkom oznamuje smrť jej milovaného manžela, jeho kráľovskej výsosti princa Philipa, vojvodu z Edinburgu. Jeho veličenstvo zomrelo v pokoji dnes ráno na zámku Windsor,“ – oznámila kráľovská rodina na svojich sociálnych sieťach.

Dlhá cesta

Philipovo zdravie začalo v ostatných rokoch upadať. V máji 2017 oznámil, že odchádza do dôchodku a z očí verejnosti. Jeho finálne verejné vystúpenie bolo neskôr toho roku, počas charitatívneho pochodu dlhého 2 677 kilometrov.

Odvtedy ho bolo možné vidieť ešte na niekoľkých podujatiach, ale vždy to bolo z jeho osobného rozhodnutia alebo sa ich zúčastnil ako doprovod kráľovnej Alžbety, ktorej aktivity a program zostali zachované.

Shutterstock

Nedávne roky

V posledných rokoch trávil väčšinu času vo Windsorskom zámku. Napriek jeho snahe zostať žiť v súkromí sa v januári 2019 dostal na titulné stránky, keďže bol účastníkom dopravnej nehody, po ktorej dobrovoľne odovzdal svoje vodičské oprávnenie.

Pred dvomi mesiacmi bol prijatý do súkromnej nemocnice kráľa Eduarda VIII. a začiatkom marca podstúpil úspešný kardiologický zákrok v Nemocnici sv. Bartolomeja.

Známy svojou neohrabanosťou

Princ Philip nemal problém na rovinu povedať, čo si myslí. Dlhé roky bezhlavo tvrdil, že britské ženy nevedia variť. V rozhovore s médiami dokonca na otázku: „Kedy vystrieda welšský princ Charles Vašu manželku na tróne?“ odpovedal: „Takže sa v podstate pýtate, kedy moja manželka zomrie, je to tak?“

Shutterstock

V mene portálu EMEFKA vyjadrujeme kráľovskej rodine úprimnú sústrasť a prajeme jej veľa sily pri zvládaní tejto preťažkej situácie.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Američanka, ktorá držala rekord najdlhších nechtov na svete, si ich dala konečne skrátiť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME