„Volá mi, že mám ísť kopať hroby.“ Ľudia si uťahujú z telefónneho čísla Igora Matoviča

Ľudia nenechali na zverejnenom Matovičovom čísle nitku suchú.

Zdroj: Profimedia

Premiér Igor Matovič sa opäť postaral o škandál. Tentokrát sa dostal do slovnej prestrelky s Richardom Baťom, manželom šéfky Štátneho úradu pre kontrolu liečiv. Ako uvádza aj web Hospodárske noviny, Matovič na Facebooku uverejnil status, v ktorom sa obul práve do Baťa.

„Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne primitívne slová manžela riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečív (ŠÚKL) Zuzany Baťovej. Verím, že jej blízky rodinný vzťah sa ŽIADNYM spôsobom neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne Sputnik V,“ napísal.

Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, March 9, 2021

Prestrelka vyústila zverejneným číslom

Narážal tak na Baťovu odpoveď na komentár štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej, ktorej Baťo napísal: „Obdivujem tvoju drzosť sa vôbec zapojiť do diskusie po tom, čo tam predvádzate. Takže zalez, odkiaľ si vyliezla.“ Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Baťo napísal Matovičovi súkromnú správu, ktorú premiér neskôr (ako inak) zverejnil. Baťo premiérovi odporučil, aby „si do huby nebral“ jeho manželku.

Píše mi manžel šéfky ŠUKL Zuzany Baťovej, zrejme ako reakcia k predošlému statusu. Mimoriadne vysoká úroveň komunikácie.

Posted by Igor Matovic on Tuesday, March 9, 2021

Tým sa ale celá kauza neskončila. Krátko nato, ako Matovič túto správu na svojom profile zverejnil, Baťo na oplátku zverejnil Matovičovo súkromné telefónne číslo. Facebook síce správu neskôr zmazal, dovtedy si ale číslo stihli pozrieť desiatky tisíc ľudí.

Ľudia ovenčili Matovičovo číslo vtipnými komentármi

A tí sa rozhodli odpovedať s nadhľadom a humorom. Na stránke 09xy.sk je totiž možné nechať komentáre a informácie o rôznych telefónnych číslach. Ľudia sa tak navzájom upozorňujú na to, ktoré čísla dvíhať a ktoré nie (pretože na druhej strane je buď obchodník s nejakou ponukou, prípadne rovno nejaký úchyl). Ako si môžeš predstaviť, ani Matovičovo číslo neostalo bez odozvy.

Ta bola to sranda, ale už mi to FB zmazal🤷‍♂️

Posted by Rado Baťo on Tuesday, March 9, 2021

Ľudia sa v odpovediach štylizovali napríklad do ministra Richarda Sulíka alebo prezidentky Zuzany Čaputovej a zanechali po sebe poriadne vtipné komentáre. Padali v nich narážky na plošné testovanie, Sputnik V, kopanie hrobov, odpísanú bakalárku či duchovné prežívanie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Tak napríklad – používateľ štylizujúci sa do ministra hospodárstva Richarda Sulíka napísal: „Furt mi volá, že som nenakúpil testy a mám ísť kopať hroby. Blokol som.“ „Vôbec neodpisuje na SMS správy,“ napísal zase niekto pod menom Zuzana Čaputová. „Je to môj manžel a je to fakt idiot,“ posťažoval sa používateľ pod menom Matovičovej manželky Paulínky. „Omyl, zháňal Marcina,“ dodal fejkový francúzsky prezident Emanuel Macron. Nižšie nájdeš ďalšie vydarené komentáre na Matovičovo číslo:

1.

„Volajúci sa predstavil ako Igor a chcel na mňa hodiť nejaký prúser. Zablokoval som si ho.“

2.

„Je to fejk. Predstavuje sa ako premiér SR a ponúka plošné testovanie. A potom splietal niečo o Sulíkovi a prezidentke.“ (Fakenews)

3.

„Volajúci znel veľmi rozrušene. Divný prízvuk. Dookola opakoval Sulík, Sulík, Sulík… Asi nejaký Ind z call centra. Odporúčam nedvíhať.“

Profimedia

4.

„He called me before Christmas, and talk something about testing with poor english… Didn’t understand him, so I just said: Ok, great. And then he was very happy and ended the call.“ (Tony Blair) (preklad: „Volal mi pred Vianocami a lámanou angličtinou hovoril niečo o testovaní. Nerozumel som, tak som len povedal: ,Ok, super.‘ A potom veľmi šťastný ukončil hovor.“)

5.

„Pán mi volal a chcel hovoriť s nejakým Tonym Blairom. Keď som mu povedal, že ja nie som Tony, tak pán odpovedal: Oh, no, ken ju go van tajm?“

6.

„Volal mi nejaký chlap z Trnavy a chcel mi predať bambusové ponožky.“

7.

„Nejaký múdrosráč. Vraj on je to najlepšie, čo sa prihodilo Slovensku, máme všetci držať huby, že vraj dobre bude. A ešte blúznil niečo o paličkách v nosoch každý týždeň, že mu to dobre vynáša, tak s tým nemieni prestať. A že vedci a odborníci sú dezoláti, čo sa mu to snažia pokaziť.“

Profimedia

8.

„Pán mi ponúkal písanie diplomovej práce niekým iným, no keď som odmietol s tým, že si ju dokážem napísať sám, nazval ma múdrosráčom, absolventom vysokej školy života a pod… Neodporúčam, bude to nejaký podvodník.“

9.

„Je to skvelý človek s veľkým srdcom. Povedal mi to Duch svätý, keď sa v podobe vánku a bublotajúcej vody prehnal cez humno.“

Profimedia

10.

„Ponúka písanie bakalárskych, diplomových a rigoróznych prác, avšak rozhodne neodporúčam – práce opíše maximálne tak z dvoch, troch kníh a dokopy to dáva akási jeho kamarátka v Chorvátsku.“

11.

„Číslo je nedostupné. Majiteľ kope hroby.“

12.

„Vždy, keď mi zavolá, tak mi povie, že mám jeho dôveru.“ (Marek Krajčí)

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
70
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Moderátorka relácie Na hrane sa pomýlila. Divákom sa poďakovala, že sledovali reláciu Na telo


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME