Vtipné situácie, ktoré pozná len ten, kto má súrodenca

Na súkromie môžeš zabudnúť.

Zdroj: Shutterstock

Asi každý jedináčik si raz povie, že je dobré nemať súrodencov, pretože sa nemusí s nikým o nič deliť. Na druhej strane sa môže cítiť osamelo. Aké je to ale žiť so súrodencami? Príbehy z detstva alebo z dospelosti môžeme rozprávať hodiny. Niekedy sme vďační za to, že ich pri sebe máme, no inokedy by sme ich najradšej zbalili do krabice a poslali plnou čiarou na opustený ostrov. Tieto situácie ti budú známe, ak máš doma súrodencov.

Jedlo

Určite poznáš ten pocit, keď sa tešíš doma na tú maškrtu, ktorú si si odkladal. Hneď čo otvoríš chladničku, čaká ťa príjemné prekvapenie od tvojho súrodenca, niekedy aj s pozdravom. Všetko jedlo ti ten hajzel ukradol aj z tej najhlbšej skrýše, ktorú si dokázal nájsť.

Pamätáš si na to, keď ste sa rozhodli (alebo keď mama rozhodla), aby ste si niečo dali na polovicu? To bol jediný moment, keď sa obom chcelo ísť pre pravítko a vymerať to tak, aby nikto nemal ani len o milimeter navyše. Nehovoriac o tom boji, ktorý nastal, ak sa to nepodarilo rozdeliť presne a niekto musel mať tú menšiu polovicu. Áno, aj ten milimeter je veľmi podstatný.

Shutterstock

Spoločné posedenia

Stolové hry by vraj mali združiť rodinu. Vieš asi veľmi dobre, že to neplatí, keď máš súrodencov. Hádky, keď jeden z nich vyhráva, urážanie sa a obviňovanie z toho, že niekto podvádza, sú len zlomok toho, ako vyzerajú skutočné spoločenské hry.

Ak si chcete pozrieť telku, nastáva polhodina boja o ovládač. Každého prejde chuť na niečo pozerať a vy stále zápasíte. Doškrabané ruky máš ešte celý týždeň. Väčšinou predsa vyhráva ten, kto je rýchlejší. Pri súrodencoch ale vyhráva ten, kto má väčšiu silu.

V každej obývačke je to jedno miesto, ktoré je najpohodlnejšie, a každý sa oň bije. Hneď ako sa z neho niekto postaví, vyhráva ten, kto to stihne ako prvý. Súrodenci túto bitku určite poznajú. „Ak sa nepostavíš, budem na tebe sedieť celý čas“ je vyhrážka, ktorú si počul alebo použil minimálne raz.

Shutterstock

Spolunažívanie

Každé ráno máš presne načasované tak, aby si stihol byť za 10 minút umytý a oblečený. Tvoje plány sú prekazené v momente, keď ťa zastavia zamknuté dvere kúpeľne a počuješ, ako si sestra vyspevuje. Celý deň potom rozmýšľaš, ako to svojmu súrodencovi poriadne vrátiš. Ranné preteky do kúpeľne sú čisté hry o život.

Tvoja sestra alebo brat o tebe vedia úplne všetko. Môže za to najmä to, že súkromie im nič nehovorí. Nemôžeš sa ani pokojne prezliecť lebo hrozí, že ti niekto z nich naletí do izby a bude niečo chcieť.

Súrodenci majú ale aj kopu výhod. Jednou z nich je neobmedzený šatník sestier. Ak majú rovnakú veľkosť, je to výhodné z oboch strán. Ale božeuchovaj, aby sa dačo stalo tvojmu obľúbenému svetru! Pri bratoch je to zase časté dedenie oblečenia, čo je plusom a mínusom zároveň. Tá radosť, keď ti mama povie, že nepotrebuješ nové tričko, lebo máš 5 tričiek po svojom bratovi, ktoré isto nechceš.

Shutterstock

Porovnávanie

So súrodencom už automaticky prichádza porovnávanie. „Tvoj brat v tvojom veku nechodil na diskotéky, tak určite nemôžeš ani ty.“ „Ako je možné, že tvoja sestra mala z biológie samé jednotky a ty nie?“ Starší súrodenec dá rodičom štandard, ktorý je potom očakávaný od tých mladších. V niektorých prípadoch je tento štandard pre mladších súrodencov prospešný, v iných zase nie.

To isté platí aj v prípade, ak navštevuješ tú istú školu ako tvoji súrodenci. Však, keď to počúvaš v kuse doma, tak prečo nie aj v škole? Hlášky ako „tvoja sestra bola taká šikovná, škoda, že to neostalo v rodine“ sú niekedy na dennom poriadku. Samozrejme, existujú aj opačné prípady, keď ten starší súrodenec nie je anjelik ale grázlik. V takom prípade si za toho dobrého ty.

Shutterstock

Hádky

Vydieranie je pri súrodencoch na dennom poriadku. „Donesiem ti vodu, ak mi ty urobíš domácu z matiky.“ Inak to jednoducho nefunguje. Často takéto vydierania vyústia do hádok, plných nadávok a kriku.

Samozrejme, hneď, keď príde mama, sa tvárite, že sa nič nedeje. Nadávky sú predsa prejavom lásky u súrodencov. Ako inak opíšeš svojho brata, ak nie, že je to hlúpy debil a sestra sprostá krava? Napriek tomu vieš, že ich máš najradšej a nikdy by si ich nemenil.

Súrodenecké hádky sa skončia iba tak. Zrazu sa spolu začnete rozprávať. Nie je potrebné žiadne prepáč a prosíkanie. Z minúty na minútu, ako keby sa nič nestalo. Samostatná vec je, ak na teba mladší súrodenec žaluje. To je úder pod pás a mier sa v blízkej budúcnosti nedá očakávať.

Napriek tomu, že situácie so súrodencami sú často nepríjemné a plné hádok, vieš, že ty si jediný, kto im môže takto nadávať. Budeš sa ich zastávať pri každom nepriateľovi, a aj keď sa niekedy zdá, že by si ich najradšej predal, nie je to úplná pravda. Tvoji súrodenci sú tvoji najlepší kamaráti, ktorých sa celý život nezbavíš.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
50
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Účet na Twitteri zbiera vtipné mačky usídlené na miestach, kde by mačky byť nemali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME