Vynikajúca fantasy novinka od bestsellerovej autorky súčasnosti ti v knižnici nemôže chýbať

Urban fantasy Rod zeme a krvi od Sarah J. Maas je už v predaji.

Zdroj: Tess Slašťanová/EMEFKA

Pre fanúšikov kníh bestsellerovej autorky Sarah J. Maas bol pondelok 16. novembra šťastným dňom – vydavateľstvo Slovart v tento deň vydalo jednu zo svojich najočakávanejších fantasy noviniek tohto roka – knihu Rod zeme a krviRod zeme a krvi je prvá kniha z pripravovanej trojdielnej fantasy série, ktorej názov znie Mesto Luny. Je to viac ako šesťstostranová bichľa a spája v sebe epickú urban fantasy s detektívkou okorenenou štipkou erotiky.

Ak ste sa s tvorbou Sarah J. Maas už zoznámili prostredníctvom jej predchádzajúcich fantasy sérií Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží, tak viete, že jej knihy poskytujú bezkonkurenčný a originálny knižný zážitok. A Mesto Luny nie je žiadnou výnimkou. Avšak, oproti jej predchádzajúcim knihám je kvôli detailne prepracovanému fantasy svetu, explicitnému násiliu a erotickým scénam určená pre dospelých čitateľov.

My sme s knihou strávili veľmi príjemný víkend a v závere tohto článku vám prezradíme, čo od novinky Rod zeme a krvi môžete očakávať. 

Tess Slašťanová/EMEFKA

Kto je Sarah J. Maas?

SARAH J. MAAS (1986) je rodená Newyorčanka, no žila už aj v Pensylvánii a momentálne žije s manželom a synom v Kalifornii. Navštevovala univerzitu Hamilton College v New Yorku, kde študovala tvorivé písanie a religionistiku.

Prvú verziu románu Trón zo skla napísala ako šestnásťročná a dnes je z románu celosvetovo úspešná fantasy séria preložená do viac ako tridsiatich jazykov. Zo Sarah J. Maas sa stala najpopulárnejšia autorka young adult fantasy titulov a z jej sérií Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží sa celosvetovo predalo viac než 9 miliónov výtlačkov.

Keď práve nepracuje na novej knihe a nelustruje sociálne siete, pozerá všetko možné, od Star Wars až po filmy Hayao Miyazakiho, alebo číta klasické rozprávky.

O čom je kniha Rod zeme a krvi?

Bryce Quinlanová mala dokonalý život, až kým jej démon nezavraždil najbližších priateľov. Po takmer dvoch rokoch je obvinený za mrežami, ale vraždy sa začínajú nanovo a Bryce sa ocitne uprostred vyšetrovania, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby pomstila smrť priateľov.

Hunt Athalar je neslávne známy padlý anjel, zotročený archanjelmi, ktorých sa kedysi pokúsil zvrhnúť. Jeho šéf využíva Huntove neľútostné schopnosti a neuveriteľnú silu na jediný účel – aby bez zbytočných otázok zabíjal jeho nepriateľov. Keď začne v meste démon rozsievať paniku, predostrie mu neodolateľnú ponuku: ak pomôže Bryce nájsť vraha, slobodu bude mať na dosah.

Pátranie hlboko v podsvetí Mesta Luny ich však zavedie na najtemnejšie miesta a Bryce spolu s Huntom odrazu čelia sile, čo ohrozuje všetko a všetkých, ktorí sú im drahí…

Knihu Rod zeme a krvi si môžeš objednať tu.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Čo môžete od knihy očakávať?

1. Epický a prepracovaný fantasy svet

Mesto Luny má zo všetkých autorkiných sérií najbohatší, najrozmanitejší a najprepracovanejší fantasy svet, ktorý sa odohráva v modernej dobe. Objavia sa tu anjeli, démoni, víly, čarodejnice, vlkolaci a množstvo iných bytostí známych z rôznych fantasy príbehov. Maas nám v knihe predstaví niekoľko rodov, z ktorých úplne každý má svoju históriu prepracovanú do najmenších detailov a podrobností. Je teda dosť možné, že zo začiatku budete mať z množstva informácií trochu chaos, no už po pár desiatkach strán sa vo svete začnete orientovať.

2. Postavy, ktoré sa vám dostanú pod kožu

Autorka už vo svojich predchádzajúcich knihách dokázala, že svoje postavy dokáže vykresliť veľmi charizmaticky a až do neuveriteľne živých detailov. Dáva si totiž záležať nielen na hlavných postavách, ale aj na tých vedľajších, a každá z nich má iný, svojský charakter. Rovnako je to aj v tejto knihe a Maas vás jednoducho donúti jej postavy milovať aj nenávidieť, zžiť sa s nimi a prejsť si s nimi všetky ich úspechy a pády.

3. Množstvo zvratov

Samotný príbeh nie je až taký komplikovaný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je však zaobalený do množstva nečakaných zvratov, z ktorých prvý vás čaká v podstate hneď na začiatku. Postavy sa musia popasovať s rôznymi komplikáciami a nástrahami, ktoré zvrtnú príbeh nečakaným smerom. Vrcholom celej knihy je epický, dychberúci a úplne nepredvídateľný záver, ktorý dá zabrať aj tým najvyrovnanejším čitateľom.

Tess Slašťanová/EMEFKA

Rod zeme a krvi je jednoznačne najepickejší tohtoročný „úvod“ do novej fantasy série. Maas sa teda vymaňuje z nálepky young adult autorky a cieli aj na dospelých čitateľov. Jej nový román vás pohltí a vy sa len ťažko budete chcieť vrátiť do reality. Prajeme príjemné čítanie.

Tento obsah vznikol v spolupráci so Slovart

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
21
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pozeráš na internete filmy pre dospelých? Hackeri si ťa môžu nahrať a následne ťa vydierať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME