Wunderland Kalkar: Nemecká jadrová elektráreň, ktorá sa premenila na zábavný park

Nezvyčajné spojenie funguje prekvapivo dobre.

Zdroj: profimedia

V blízkosti nemeckého mesta Kalkar, len pár kilometrov od holandskej hranice, môžeme nájsť zábavný park s čarovným názvom Wunderland Kalkar, informuje Business Insider. Návštevníkov v ňom čakajú niekoľko desiatok atrakcií ako napríklad kolotoče a húsenkové dráhy.

Troška iný Prater

Návšteva Wunderlandu môže pripomínať viedenský Prater alebo budapeštiansky Vidámpark, predsa ale je niečo, čím sa od konkurencie odlišuje. Nemecký zábavný park sa totiž nachádza v priestoroch nefunkčnej jadrovej elektrárne SNR-300.

profimedia

Je to vôbec bezpečné?

Nehrozí, že po chvíľke nepozornosti nájde rodič svoje ratolesti šermovať sa uránovými tyčami? Z tohto hľadiska žiadne riziko nehrozí, pretože SNR-300 nebola nikdy v prevádzke. V súčasnosti sa za najväčšiu atrakciu dá považovať obrovský kolotoč umiestnený priamo v chladiacej veži.

Blbá zhoda okolností

Trinásťročná výstavba elektrárne bola finalizovaná v roku 1985. O necelý rok neskôr svet s hrôzou sledoval katastrofu v Černobyle a mnohí ľudia začali pochybovať o bezpečnosti jadrovej energetiky. Politické tlaky a obavy verejnosti spôsobili, že elektráreň nikdy nebola spustená a niekoľkomiliardová investícia vyšla navnivoč.

profimedia

Nový život

Špičkové vybavenie sa rozpredalo a areál zíval prázdnotou. Neskôr sa, našťastie, dostal do rúk holandského investora, ktorý prišiel s odvážnym plánom na výstavbu zábavného parku. Zdá sa, že kreatívny nápad priniesol svoje ovocie a bránami Wunderland Kalkar prejde každoročne asi 600-tisíc návštevníkov.

profimedia

Stále je na čom pracovať!

Skvelou správou je, že dve tretiny priestorov stále nemajú využitie a poskytujú preto rozsiahle možnosti pre expanziu služieb. Prevádzkovateľ uvažuje o tom, že reaktorová budova sa čoskoro premení na wellness centrum.

profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: businessinsider.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Šialený mlynár údajne vraždil ľudí a pil ich krv. Bol Sava Savanović skutočný upír?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME