Žena sa na dovolenke odfotila s rozkošnou chobotničkou. Až neskôr zistila, čo bola vlastne zač

Jeden z najjedovatejších živočíchov na svete, ale nevadí.

Zdroj: Shutterstock

„Nechytaj to!“ To je veta, ktorú si od svojej mamy počul minimálne miliónkrát. Keď si sa snažil nepozorovane zniesť zo sveta vianočný koláčik ešte pred Štedrým dňom, keď si sa odvážil zadkom dotknúť dekoratívneho vankúša na sedačke, ale úplne najčastejšie ešte dávno, dávno predtým. Keď si bol decko s bytostnou potrebou ochytať a strčiť si do huby prakticky všetko, okolo čoho si prešiel.

Vtedy si to počúval denne, ale úprimne? Malo to čosi do seba. Keby si táto žena z TikToku pamätala, že nemusí chytať úplne všetko, čo jej príde pod ruku, možno by sa vyhla celkom slušnej panike. Slečna, ktorá na sociálnej sieti vystupuje pod prezývkou @kaylinmarie21, sa na dovolenke na Bali totiž rozhodla chytiť malú rozkošnú chobotničku z rodu hapalochlaena… ktorá, len tak mimochodom, patrí k najjedovatejším živočíchom na planéte.

Jed tejto chobotnice dokáže usmrtiť až 26 ľudí

Malý nenápadný mäkkýš posiaty modrými kruhmi (od čoho sa odvodzuje anglický názov blue-ringed octopus) na prvý pohľad vôbec nevyzerá nebezpečne. Zdanie však klame. Aj napriek tomu, že ani v dospelosti nie sú väčšie ako 20 centimetrov, sú pre človeka smrteľne jedovaté. Ich jed obsahuje neurotoxín zvaný tetrodotoxín a množstvo, ktoré v sebe skrýva, by porazilo 26 dospelých ľudí. Super, nie?

@kaylinmarie21

Called my dad crying 3 hours later in Bali🙃 #blueringoctopus #bali #uluwatu #fyp #imdumb #thanksjesuschrist #ShowerWithMoxie #EnvisionGreatness

♬ Oh No Oh No Oh No No No – Dubskie

Najhoršie na tom všetkom je, že človek hneď nevie, či sa to stalo alebo nie. Je to prakticky bezbolestné a všimneš si to až s nástupom prvých príznakov. Nevoľnosť, zvracanie, otupenie zmyslov a strata motoriky sú prvé symptómy, ktoré prerastú do slepoty, celkovej paralýzy, až napokon prichádza smrť. Protilátka neexistuje.

Ľudia na internete ju nešetrili

Vzhľadom na to, že slečna bola stále schopná prispievať na internet, je jasné, že chobotnicu nerozrušila natoľko, aby ju uhryzla. Jej video sa stalo okamžitým virálom, ktorý má momentálne viac ako dva milióny zhliadnutí a ľudia z neho teda vôbec neboli nadšení. „Dokumenty o zvieratách ma naučili, že keď je niečo maličké a farebné, mám sa od toho držať čo najďalej,“ napísala jedna z používateliek.

Shutterstock

„Presne pre toto človek nemá kontaktovať voľne žijúcich živočíchov. Ony tam nie sú pre naše pobavenie,“ vyjadril sa zase ktosi ďalší. Po tomto incidente si to slečna už veľmi dobre zapamätá a všetci, ktorí narazili na jej príbeh, hádam tiež. Aspoň niečo pozitívne, nie?

Zdroj: kaylinmarie21 / TikTok

Reagujte!
Grr Grr
10
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
47
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
64
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 hercov a herečiek, ktorí odmietli hrať kultové postavy v úspešných filmoch (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME